Hrvace nastavile s pobjedama, poraz potpisao Primorac (B)

Objavljeno: 13 travanj, 2019

Nogometaši Hrvaca nastavili su u pobjedničkom ritmu, upisavši već petu pobjedu u posljednjih šest susreta, a i taj jedan preostali bio je remi s Klisa. Ovog puta Hrvace su slavile protiv Primorca uz Biograda…

Hrvace – Primorac (BNM) 1:0 (1:0)

Hrvace – Igralište Hrvaca.
Gledatelja: 200
Sudac: Josip Višić (Split)
Strijelci: 1:0 Ivanišević (8.)
Crveni karton: Antonio Brzoja (68. drugi žuti)
Najbolji igrač: Mario Bartulović (Hrvace)

Hrvace: Tomić, Bartulović, Banić, Ivanišević (od 87. Spajić), Ribičić (od 93. Liović), Božinović, Ivanović, Jerčić, Pranjić, Visković, Živaljić (od 66. Grgat).

Primorac (BNM): Topić, Španja, Brzoja, Pedišić (od 86. Jurišić), Ješe, Blatančić (od 72. Marković), Petković, Smokrović, Paponja, Zelić, Prpić (od 30. Colić).

Hrvace su nekako odlučnije ušle su susret, bile su agresivnije na lopti, a iz toga se i izrodila jedna polukontra koju je povukao Ribičić te s 20 potegnuo prema golu, vratar kratko odbio, a na odbijancu je najbrži je bio Ivanišević koji s desetak metara pogađa nebranjenu mrežu za 1:0.

Pritisak Hrvaca se nastavio i nakon gola, a novu veliku priliku domaći su dočekali u 17. minuti kada je odlično s desne strane Pranjić ubacio prizemnu loptu na peterac, gdje je čekao Ribičić čiji pokušaj gosti u posljednji trenutak uspijevaju blokirati.

Od tog trenutka i Primorac je podignuo nivo svoje igre, a prvu pravu priliku dočekao je u 20. minuti kada je sa 16 metara pucao Španja, međutim, Tomić je bio dobro postavljen. U posljednjoj minuti prvog dijela ponovno prijete gosti, Colić je dugom loptom uposlio Blatančića koji bježi obrani, ali ne uspijeva iskontrolirati loptu.

U nastavku je Primorac u potpunosti preuzeo inicijativu, obrana Hrvaca bila je pod velikim pritiskom, pogotovo u 62. minuti kada su čak dva puta u posljednji trenutak pred vlastitim golom čistili Visković i Bartulović. Opasno je bilo i u 78. minuti, nakon kornera s desne strane i udarca glavom Pedišića.

Do kraja nije bilo većih prilika, iako gosti su napadali do zadnjih trenutaka, unatoč igraču manje. Naime, u 68. minuti Brzoja je zaradio drugi žuti i tako otišao na prijevremeno tuširanje.