Hrvace poražene u Metkoviću uz dosta tenzija na i oko travnjaka

Objavljeno: 28 studenoga, 2015

Hrvace - Primorac S

Nakon što su slavljem nad OSK-om prekinuli seriju poraza, nogometaši Hrvaca nisu uspjeli izbjeći poraz od Neretve u Metkoviću. Utakmica je ponudila i ružnu stranu nogometa, dosta tenzija, kartona i isključenje službenog predstavnika Hrvaca…

NERETVA – HRVACE 3:1 (1:1)

Metković – Igralište Iza vage
Sudac: Marko Tot (Split)
Strijelci: 0:1 Vuković (26), 1:1 Brečić (11m – 40),2:1 Brečić (48), 3:1 Jerković (55)

Hrvace su odlično krenule i do vodstva stigle u 26. minuti golom Vukovića, no vrlo brzo situacija na travnjaku i oko njega se zakuhala do usijanja.

Igrala se 35. minuta kada je sudac pokazao na bijelu točku za domaće, na što su burno odreagirale obje momčadi. Gosti jer su smatrali da je prekršaj bio izvan kaznenog prostora, a domaći jer su smatrali da vratar Milina zaslužuje direktan crveni karton.

Uslijed stvorene gužve u prostor za igru je ušao tajnik Hrvaca Petar Janković, nakon čega je zaradio isključenje, a zbog burnog protesta je za njim pošao i Bilandžić s klupe za pričuve. Neretva je nakon gotovo pet minuta prekida s bijele točke stvari vratila na početak (1:1).

Nakon tri minute igre u nastavku vodstvo domaćima donio je Brečić, igrač koji je bio strijelac i prvog gola, dok je na 3:1 povisio Jerković u 55. minuti.

Hrvace su priliku za smanjenje zaostatka imale u 69. minuti kada je sudac još jednom dosudio kazneni udarac, no odlično je reagirao vratar Neretve, što je bio kraj svih nadanja u povoljan rezultat.