Hrvace protiv Croatije od 0:2 do pobjede od 3:2

Objavljeno: 7 svibnja, 2016

Hrvace su u uzbudljivom susretu svladale Croatiju iz Zmijavaca rezultatom 3:2 i to nakon što su bile u zaostatku od dva gola, nakon samo 15. minuta igre…

Hrvace – Croatia 3:2 (0:2)

Hrvace – Igralište u Hrvacama. Gledatelja: 250
Sudac: Ante Žilić (Škabrnja)
Strijelci: 0:1 Gudelj (10.), 0:2 Pijanović (15.), 1:2 Vuković (50.), 2:2 A. Vukušić (57.), 3:2 Matijašević (86.)
Crveni karton: Vulić, drugi žuti (80.)
Najbolji igrač: Jure Matijašević (Hrvace)

Hrvace: Guć, Mažurin, Ajduković, Zorica, M. Vukušić (od 46. Vulić), Matijašević, Vuković (od 88. Katić), Maganić, Borozan, Božinović (od 46. Klarica), A. Vukušić.

Croatia: Dude, Mrkonjić, Šalinović, Karoglan, Koštić, Vuksan, Begić, Vuković, Šabić (od 84. Karoglan), Pijanović, Gudelj.

Croatia je sjajno otvorila i već nakon 15. minuta igre brojala dva gola viška. U desetoj minuti tako je sijevnula polukontra po lijevoj strani u kojoj je Vuksan odlično uposlio Gudelja, čiji udarac domaći vratar nije mogao braniti.

Nakon novih pet minuta igre novi šok za domaće. Prvo zbog velike šanse Božinovića koji je s pet metara iz okreta promašio loptu, a nakon toga i zbog nove kontre koju je golom zaključio Pijanović.

U 26. minuti Hrvace su unutar jednog napada čak tri puta pucale, ali u dva navrata sjajno je reagirao vratar Dude, dok je jednom lopta završila u bloku i potom na gredi.

Nastavak susreta protekao je u dominaciji Hrvaca. Pritisak domaćih rezultirao je i slobodnim udarcem s 18 metara kojeg je odlično izveo Vuković i preko živog zida pogodio za 1:2.

Samo pet minuta kasnije vratar gostiju jednu naizgled sigurnu loptu prvo hvata, ali mu ona potom bježi iz zagrljaja, na što je reagirao Matijašević kojeg pak vratar Dude ruši, zbog čega je sudac pokazao na bijelu točku. Siguran strijelac za 2:2 bio je A. Vukušić.

Pet minuta prije kraja utakmice domaći su izborili korner kojeg je izveo Vukušić, a najviši u buketu igrača na pet metara bio je Matijašević koji pogađa za potpuni preokret, čime se prometnuo u junaka susreta.