Hrvace slavile drugu u nizu za ostanak pri vrhu

Objavljeno: 23 studenoga, 2014

Hrvace - Croatia

Nogometaši Hrvaca novom su pobjedom ponovno pokazali da su s pravom na visokoj poziciji na ljestvici i da bodovni saldo, ali i dopadljiva igra, definitivno nisu plod slučajnosti…

Hrvace – Croatia (Z) 3:0 (2:0)

Hrvace – Igralište u Hrvacama. Gledatelja: 300
Sudac: Edin Zukić (Korčula)
Strijelci: 1:0 Božinović (32.), 2:0 Barać (38.), 3:0 Marunica (69.)
Najbolji igrač: Jakov Marunica (Hrvace)

Hrvace: Runje, Vulić (od 73. Buljac), Ajduković, Zorica, Bašić-Šiško, Dukić (od 71. Velemirović), Stipanović, Božinović (od 62. Čović), Marunica, Barać, Borozan.

Croatia(Z): M. Gudelj, Prlić, Mrkonjić, Šalinović, J. Gudelj, Karoglan, Kristić, Brkan, P. Šuto ((od 64. Znaor (od 68. Milas)), M. Šuto, Aračić (od 22. Tolić).

Domaći nogometaši su furiozno krenuli u susret, od prve minute pritisnuli protivnika i vrebali na grešku, a prije nego su poveli imali su cijeli niz dobrih situacija, pa se na otključavanje mreže čekalo nešto više od pola sata.

Hrvace su potpunu dominaciju naplatile u 32. minuti nakon akcije u kojoj je Dukić krasno uposlio Marunicu, čiji je udarac vratar Croatije odbio do Božinovića, koji pak ne griješi i pogađa suprotni vratarev kut.

Samo šest minuta poslije, ubačaj iz kuta odsjeo je u sam peterac, gdje je iz gužve prvo pokušao Božinović petom, vratar obranio, a potom Barać iz drugog pokušaja zabio za 2:0.

Jedinu gostujuću priliku iz prvog dijela vidjeli smo u 45. minuti kada je Šuto oštro pucao, a Runje amortizirao udarac i brzo stvari doveo pod kontrolu.

Hrvace su i u drugom dijelu bile nadmoćnije, s nizom vrlo dobrih situacija, a do trećeg gola došle su na pomalo bizaran način.

Naime, u 69. minuti na rubu kaznenog prostora oboren je Čović, igrači doslovno stali, da bi iznenađeni sudac potom dozvolio nastavak igre, što je iskoristio Marunica da zabije za 3:0 i tako stavi “točku na i” ove utakmice.