Hrvace slavile u dvoboju sa Zagorom

Objavljeno: 12 listopad, 2019
Hrvace Slaven Belupo

Hrvace su u osmom prvenstvenom kolu ugostile Zagoru iz Unešića i nakon vrlo dobrih 90 minuta upisale pobjedu od 2:0…

Hrvace – Zagora 2:0 (1:0)

Hrvace – Igralište u Hrvacama. Gledatelja: 200
Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad) 6,5
Strijelci: 1:0 Banić (20.), 2:0 Ivanišević (54.)
Najbolji igrač: Duje Banić (Hrvace)

Hrvace: Guć, Mujan (6), Štimac, Čeko, Ivanišević, Ribičić (od 71. Grgat), Ivanović (od 84. Udovičić), Božinović, Pranjić, Banić, Buljan (od 57. Visković).

Zagora: Đaković, Pezo, Petranić (od 80. Stojak), Rajčić, Galić (od 14. Jurišić), Božina, Bitunjac (od 46. Ćaleta), Bakić, Glavaš, Gabrić, Barada.

Domaća je momčad u vodstvo došla nakon 20. minuta igre. Poslije jednog prekida lopta je došla do Pranjića, a zatim i Banića koji silovito poteže i zabija za vodstvo.

Zaprijetila je potom i Zagora, pokušao je iz blizine Petranić, ali lopta je prohujala pored gola.

Zagora je bolje otvorila drugi dio, pokušavali su Petranić i Ćaleta, ali neuspješno. Vrlo brzo Hrvace su kaznile goste za promašaje.

Zapravo, sve je za gol pripremila Zagora čija je obrana izgubila jednu loptu unutar kaznenog prostora, doslovno je darovala Ivaniševiću kojem nije bilo teško pogoditi za 2:0.

Do kraja smo zabilježili i odličnu solo akciju Ribičića koji je okrenuo dvojicu igrača Zagore i krasno pucao, ali nažalost u vratnicu.

U sljedećem kolu Hrvace gostuju u Baškoj Vodi.