Hrvace slavile u Pločama, Junak poražen u Kaštelima

Objavljeno: 22 listopada, 2016
Hrvace - Kamen 270816

Hrvace su na odličan način odradile gostovanje u Pločama, što se ne bi moglo reći za Junaka koji je poražen u Kaštelima…

JADRAN LP – HRVACE 2:3 (1:0)
(Primorac 28′, 90′ 11m/ Barać 55′, Vuković 61′, Božinović 65′)

Pobjedom u Pločama Hrvace su i dalje ostale u utrci za naslov prvaka, samo dva boda udaljeni od vodećeg Hajduka, ali zato s evidentnim rastom forme iz kola u kolo.

Jadran je poveo golom Primorca iz 28. minute, ali nakon povratka iz svlačionica Hrvace su pokazale da su u ovom trenutku za klasu bolja momčad i da su s pravom svrstane kao jedan od glavnih pretendenata za sam vrh.

Poravnanje je donio Barać nakon deset minuta igre u nastavku, da bi preokret “režirao” Vuković šest minuta poslije, dok je nakon novih pet minuta igre Božinović “kaparao” pobjedu. U posljednjoj minuti ponovno je Primorac za domaće zabio, ovog puta iz kaznenog udarca, za konačnih 2:3.
VAL – JUNAK 1:0 (0:0)
(Pedišić 57′ 11m)

Šesti prvenstveni poraz Junak je doživio u Kaštel Starom kod Vala koji je do pobjede stigao golom Pedišića iz kaznenog udarca, zbog kojeg su gosti imali dosta prigovora, ali sudac je ostao pri svom.

Ovim porazom Junak je nazadovao u poretku pa sada zauzima 11. poziciju i to pred susjedski derbi sa OSK-om koji je na rasporedu ovog utorka s početkom u 15 sati.