Hrvace u golijadi slavile protiv Sloge iz Mravinaca

Objavljeno: 31 kolovoza, 2019
Hrvace Sloga

Hrvace su u ljepotici kola slavile protiv Sloge iz Mravinaca s 4:3. Imali su domaći 4:1, ali igrač manje umalo ih je koštao već upisane pobjede…

Hrvace – Sloga (M) 4:3 (2:1)

Hrvace – Igralište u Hrvacama. Gledatelja: 200
Sudac: Ante Terzić (Split)
Strijelci: 1:0 Udovičić (1.), 1:1 Marović (15.), 2:1 Škarić (18.), 3:1 Štimac (49.), 4:1 Škarić (55.), 4:2 Vučemilović-Alegić (69.), 4:3 (79.)
Drugi žuti: Ante Vučković (Hrvace – 49. minuta)
Najbolji igrač: Pjero Škarić (Hrvace)

Hrvace: Guć, Štimac (od 67. Božinović), Čeko, Ivanišević (od 86. Pranjić), Škarić, Ribičić, Visković, Vučković, Udovičić (od 60. Radoš), Banić, Buljan.

Sloga (M): Vladović, Andabak, Boko, Barać, Marović, Ninčević (od 73. Copić), Žanetić, Juričić (od 46. Grbavica), Biuk (od 46. Vučemilović-Alegić), Borozan, Vuković.

Nakon nepunih 30-ak sekundi igre Hrvace su došle u vodstvo. Visković je s lijeve strane igrališta dijagonalom na desnoj strani pronašao Ivaniševića koji šalje prizemni ubačaj u kazneni prostor gdje Juričić griješi i odlaže idealnu loptu za ofenzivca Hrvaca Udovičića koji pogađa sa 16 metara za 1:0.

Sloga je u 15. minuti odigrala krasnu akciju u kojoj je Vuković loptom iza leđa obrane Hrvaca pronašao Žanetića koji šalje povratnu loptu za Marovića na sedam metara, a ovaj je iz blizine rutinirano šalje u nebranjeni dio mreže za 1:1.

Samo tri minute poslije ponovno se zatresla mreža gostiju. Ovog puta Ivanišević je s desne strane ubacio iz prekida ravno na glavu Škarića koji trzajem s 10-ak metara pogađa u suprotni kut za 2:1. Imale su Hrvace u naredim minuta još nekoliko obećavajućih prilika, ali nije bilo preciznosti u završnicama.

Hrvace su početkom nastavka zabile nova dva gola i činilo se riješile pitanje pobjednika, ali na kraju se gledala drama. Prvo je u 49. minuti zabio Štimac, nakon što je odigrao dupli pas s Buljanom, da bi na 4:1 povisio Škarić glavom i to ponovno nakon ubačaja Ivaniševića s desne strane, što je bila čista kopija drugog gola Hrvaca. U međuvremenu je drugi žuti zaradio Vučković.

Sloga je u 69. minuti smanjila na 4:2, sjajno je nakon odbijanca zabio Vučemilović-Alegić volejem sa 16 metara, da bi u 79. Marović svojim drugim golom smanjio na 4:3. Samo nekoliko minuta poslije Copić je pogodio gredu, što se pokazala kao posljednja šansa gostiju.