Hrvace u samoj završnici iščupale nove bodove

Objavljeno: 29 ožujka, 2014

Hrvace-Junak1

Nakon prolaska u polufinale Kupa Hrvace su u 23. rundi prvenstva ugostile fenjeraša Treće lige, dubrovački GOŠK, očekivale laku pobjedu, do koje su na kraju i došle, ali tek nakon što su ih gosti u samoj završnici vratili u igru.

HRVACE – GOŠK 2:1 (0:1)

Hrvace, gledatelja: 200
Sudac: Ante Žilić (Zadar)
Strijelci: 0:1 Hodžić 33′ 11-m, 1:1 Marunica 83′ 11-m, 2:1 Borozan 85′

HRVACE: Kulić, Zorica, Ajduković, Bagarić (od 30. Velimirović), Poljak, Vučković, Vardić, Stipanović (od 57. Grbeša), Stipić (od 72. Alebić), Marunica, Borozan. Trener: Drago Čelić

GOŠK: Kristić, Ivanišević, Čikato, Torbarina, Mrđen (od 70. Dragić), Pralas, Veraja (od 65. Obšivač), Caput, Kovačić, Hodžić (od 83. Cicijelj), Mujkić. Trener: Leopold Burčul

Pobjedom nad GOŠK-om Hrvace su zapečatile svoj status u gornjem dijelu poretka, no do nje su došle puno teže nego se očekivalo. Gosti su se vrlo čvrsto postavili u sredini, bili kudikamo jači u duel igri i s pravom će žaliti za ispuštenim bodovima.

Uvodne minute pripale su domaćim nogometašima koji su već nakon desetak minuta na kontu imali dvije propuštene prilike. Prva je došla iz slobodnog udarca s 20-ak metara i udarca Poljaka, međutim, goste je spasio Borozan koji je blokirao suigračev pokušaj. U 7. minuti Vardić je odlično uposlio Stipića koji ulazi u kazneni prostor i neometan, iz sjajne situacije, vrlo loše puca.

Iako se nakon toga očekivao još jači pritisak domaćih, on je izostao pa su gosti sve više počeli prijetiti. Tako je u 29. minuti Caput snažno pucao iskosa, a dvije minute poslije i Čikato se okušao, no u oba slučaja odlično postavljen bio je Kulić.

Za razliku od domaćih s početka susreta, Dubrovčani su svoju inicijativu okrunili vodstvom. Igrala se 33. minuta, Kovačić je ušao u kazneni prostor, praktički već izgubio loptu kada ga je oborio Poljak, nakon čega je sudac dosudio jedanaesterac. Siguran realizator bio je Hodžić.

Dvije minute poslije ponovno prijete gosti iz udarcima unutar 16 metara. Prvo je Kovačević pogodio u blok, dok je Hodžić u nastavku iste akcije pucao pored gola.

U drugom dijelu Hrvace su zaigrale dosta angažiranije, a ulaskom Velimirovića postale su i konkretnije pred golom. Upravo je spomenuti igrač u razmaku od četiri minute, od 62. do 66., čak tri puta bio u prilici zabiti gol. Iako treba reći da je u prva dva pokušaja dobro pucao u bliži kut, onaj treći oči u oči s vratarem morao je biti prilično bolji.

Nakon toga gosti se zatvaraju i činilo se da domaći nemaju rješenja za čvrsti blok gostiju, no tada preokret. I to zahvaljujući upravo nes(p)retnim gostima. U 83. minuti Vardić je centrirao s desne strane, Alebić trznuo glavom, a Mujkić nespretno rukom zahvatio loptu i tako poklonio jedanaesterac domaćima kojeg je realizirao Marunica.

Osokoljeni izjednačenjem nogometaši Hrvaca izvukli su dodatnu energiju, jurnuli su na gol GOŠK-a i nakon nove dvije minute igre preokrenuli rezultat. Na lijevoj strani Alebić se izborio za jednu loptu blizu kornera, zatim je proslijedio Borozanu koji s iskosa s ruba šesnaesterca prekrasnim udarcem u suprotni kut vratara GOŠK-a zabija za 2:1, a samim time i pobjedu.