Hrvace u susjedskom derbiju slavile protiv OSK-a

Objavljeno: 21 studenoga, 2015

Hrvace - Osk

Susjedski derbi između Hrvaca i OSK-a zaključen je uvjerljivom pobjedom domaćih, no dojam je kako je OSK prema prikazanom ipak zaslužio barem gol, ako ne i više…

Hrvace – OSK 3:0 (1:0)

Hrvace – Igralište u Hrvacama. Gledatelja: 150
Sudac: Toni Bešker (Solin)
Strijelci: 1:0 Vuković (13), 2:0 Vuković (67), 3:0 Čović (83)
Najbolji igrač: Ivan Vuković (Hrvace)

Hrvace: Milina, Ajduković, Zorica, Vuković, Maganić (od 82. Vulić), Vukušić, Čović, Marunica, Maloku (od 61. Grbeša), Borozan (od 86. Bilandžić), Božinović .

OSK: Samardžić, P. Bašić, Dolić, Karamarko, Poljak, N. Bašić (od 71. M. Bašić), S. Banić-Škojo, Plavša (od 56. Grgat), Matijašević, P. Bašić-Bosi, Bašić-Šiško.

Hrvace su ovom pobjedom prekinule niz od tri poraza, čime su se ponovno vratile u borbu za vrh, dok je s druge strana OSK nastavio s gostujućom “kalvarijom”.

Izjednačena i borbena igra u uvodnim minutama nije nudila previše prostora za napadače, no kada se to najmanje očekivalo Vuković je u 13. minuti s 40 metara snažno potegnuo prema golu i lob udarcem svladao neopreznog vratara Samardžića za vodstvo svoje momčadi. Bio je to gol, najblaže rečeno, za eurovizijsku razmjenu.

OSK je tada ubacio u brzinu više, preuzeo kontrolu igre i nekoliko puta opasno ubacivao pred gol domaćih, ali nedostajalo je kreativnosti u samoj završnici pa da terenska inicijativa bude rezultatski nagrađena. Najbliže golu Otočani su bili u 30. minuti, nakon nesigurne reakcije Miline i Božinovića, ali udarac Plavše iz blizine završio je u bloku.

OSK je s napadima nastavio i nakon povratka iz svlačionice, Hrvace su se bazirale na obranu i to su radile prilično dobro, ali i pritom čekale prostor za kontranapad pa da zaključe utakmicu i definitivno slome goste.

Takvu jednu dočekale su u 67. minuti, lopta je brzo preseljena preko centra, stigla do Grbeše koji kroz obranu OSK-a upošljava Vukovića, a ovaj hladnokrvno pogađa suprotni kut za 2:0.

Mogao je OSK završnicu učiniti zanimljivijom da je Bašić-Šiško u 74. minuti, u situaciji “oči u oči” s vratrem, pucao umjesto neuspjelog dodavanja za Matijaševića na drugoj strani. Na kraju je uklizao Zorica i spriječio siguran zgoditak.

Točku na i ovog susreta stavio je Čović sedam minuta prije kraja, kada je iskoristio grešku stopera OSK-a Karamarka, kojem je lopta izmigoljila ispod noge, i zatim je poslao u mrežu pored nemoćnog Samardžića.