Hrvace uvjerljivo slavile u derbiju Cetinske krajine

Objavljeno: 1 prosinca, 2018

Veliku pobjedu slavili su nogometaši Hrvaca u derbiju Cetinske krajine, čime su Junaku nanijeli najbolniji poraz u sezoni. Bilo je ovo pravo iskupljenje momčadi Mirka Labrovića za sve loše tijekom jeseni…

Hrvace – Junak 3:0 (1:0)

Hrvace – Igralište u Hrvacama. Gledatelja: 1000
Sudac: Toni Bešker (Solin)
Strijelci: 1:0 Banić (26.), 2:0 Ferić (92.), 3:0 Bartulović (94.)
Najbolji igrač: Tomislav Adolf Tomić (Hrvace)

Hrvace: Tomić, Bartulović, Banić, Visković, Ivanišević, Svalina, Ribičić (od 79. Ferić), Božinović (od 74. Jerčić), Ivanović, Dadić, Pranjić (od 68. Bašić).

Junak: Ćurković, S. Barać, Bašić-Šiško, Marunica, M. Barać (od 80. Vuleta), Bandalo, Jandrek, Čaljkušić, Andrić (od 70. Tuta), Vardić, Puljić.

Kako je krenulo, malo tko je očekivao da će se u konačnici pobjedi veseliti nogometaši Hrvaca. Junak je od starta zagospodario terenom, bolje je kombinirao i u prvih pola sata redao priliku na priliku.

Cijeli niz dobrih i odličnih situacija ipak nisu dale ploda, mreža domaće momčadi ostala je netaknuta, ali prije svega zahvaljujući odličnom vrataru Tomiću koji se tako u kriznoj dionici Hrvaca prometnuo u junaka, što mu je na kraju i donijelo epitet igrača susreta.

Prvu priliku Hrvace su složile nakon pola sata igre, a šest minuta poslije došle su i do vodstva. Iz kuta je ubacio Svalina, a najviši pred petercem bio je Banić koji je loptu glavom zakucao u mrežu. Do odlaska na odmor mogli su i jedni i drugi do gola, ali mreže se više nisu tresle.

U nastavku se igra primirila, Junak nije bio dominantan kao u prvih pola sata prvog dijela, ali ipak je u 67. imao veliku priliku za poravnanje koju nije iskoristio Jandrek, gađajući preko gola sa šest metara, praktički neometan.

Bila je to posljednja prava prilika sinjske momčadi, Hrvace su se orijentirale na obrambene zadatke i to su radile i više nego dobro. Tek su sudačkoj nadoknadi, kada je Junak žurio naprijed, domaći su iskoristili nešto više prostora te golovima Ferića i Bartulovića postavili visokih 3:0.

IZJAVE TRENERA

Mirko Labrović, Hrvace:
“Rezultat od 3:0 nije realan po prikazanom. Junak je kroz prvo poluvrijeme imao sedam-osam udaraca na gol Hrvaca, ali na kraju smo zasluženo slavili, iskoristili smo svoje prilike i sve čestitke mojim igračima na prikazanoj igri i borbenosti.”

Stipe Grčić, Junak:
“Čestitam Hrvacama na pobjedi. Mi smo svoje prilike propustili u prvom dijelu, što zbog nepreciznosti ili obrana Tomića. Za tim možemo žaliti, kao i za nekim situacijama iz drugog poluvremena, pogotovo one Jandreka. rezultat je nerealan, ali što je tu je. Mi smo i dalje vodeći, jesenski smo prvaci i čestitam svojim igračima na tom rezultatu.”