Hrvatska u Sinju poražena od Njemačke, gol odluke pao u 91. minuti

Objavljeno: 20 ožujka, 2019

Hrvatska reprezentacija U19 porazom je otvorila Elitnu rundu kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo. Na gradskom stadionu u Sinju, pred oko 2000 gledatelja bolja je bila Njemačka…

Njemačka – Hrvatska 2:1 (1:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 2000
Sudac: Jose Luis Munuera Montero (Španjolska)
Strijelci: 1:0 Arp (41.), 1:1 Blagaić (54.), 2:1 Burkardt (91.)
Najbolji igrač: Nicolas – Gerrit Kuhn (Njemačka)

Njemačka: Plogmann, Ludewig, Lungwitz, Bisseck, Mai, David, Yeboah (od 70. Burkardt), Mbom (od 78. Osterhage), Arp (od 78. Hottmann), Kuhn (od 92. Rios Alonso), Jastrzembski (od 70. Herrmann).

Hrvatska: Kotarski, Šutalo, Čolina, Bulat, Šutalo, Smolčić, Šego (od 84. Šipoš), Palaversa, Baturina (od 54. Blagaić), Marin, Bušnja (od 84. Kreković).

Nijemci su se od prve minute postavili dominantno, vrlo brzo počelo je sijevati oko gola Kotarskog koji je u 15. minuti obranio veliku priliku u kojoj se našao Ludewig, nakon pogreške Šutala. Nešto kasnije i Kuhn se našao u matnoj situaciju, ali ponovno je Kotarski bio na nivou.

Ipak, odlični hrvatski vratar nije imao šanse u 41. minuti kada je Mbom uposlio Arpa koji s osam metara pogađa za 1:0. Samo dvije minute poslije Yeboah je imao zicer, ali Kotarski se ponovno iskazao i ostavio nade u pozitivan rezultat živima.

Hrvatska je u nastavku zaigrala puno bolje. Odlučniji pristup rezultirao je s nekoliko dobrih situacija pred golom Nijemaca, a do izjednačenja naša reprezentacija došla je u 57. minuti pogotkom Blagaića koji je nakon kornera i odbijanca prvi došao do lopte te uz nešto sreće ipak zabio za 1:1.

Taj gol dodatno je ohrabrio naše reprezentativce koji su nastavili s pritiskom, tražili su gol za potpuni preokret, međutim, Njemačka je bila strpljivija te je u 91. minuti iskoristila novu grešku obrane Hrvatske, pri čemu je odlično reagirao Burkardt koji je iza leđa obrane primio loptu i lakoćom pogodio za pobjedu.

Njemačka je ovom pobjedom došla na korak od osiguravanja prvog mjesta i plasmana na Europsko prvenstvo. Hrvatska je sada u situaciji da čeka na kiks Njemačke, ali prema viđenom, teško da će Mađarska i Norveška uspjeti ugroziti odlične njemačke trupe.

U subotu će na Gradskom stadionu u Sinju igrati Njemačka i Norveška (11 sati), a već u utorak Hrvatska će ponovno u Sinju kvalifikacije zaključiti utakmicom protiv Norveške (14 sati).