Jolly slavio u Sinju, ozlijeđeni Johnson bez pravog učinka

Objavljeno: 3 prosinca, 2016
alkar_jolly6

Nije Alkar uspio iznenaditi Jolly u Sinju, što i ne čudi kada je praktički bio lišen usluga Brandona Johnsona koji je zbog ozljede odigrao neprepoznatljivih 15-ak minuta. Nada u uspjeh trajala je tek 25 minuta, a tada je Jolly krenuo u nezadrživi pohod na pobjedu…

Alkar – Jolly JBS 63:85 (16:20, 13:17, 18:17, 16:31)

Sinj – ŠSD Sinj. Gledatelja: 800
Suci: Alfred Jovović (Zagreb), Dražen Štrok (Varaždin), Bojan Kruljac (Zagreb)

Alkar: Johnson (3), Boban (13), Modrić, Dominović (7), Žuljević, Župić, Gaurina (4), Bilandžić (5), Jurela, Vrlika (16), H. Vučić (9), K. Vučić (6).

Jolly JBS: Scott (18), Klepo, Došen (10), Markulin (7), Marić, Bilinovac (9), Papac (1), Perković, Novačić (21), Brkić, Špralja (17), Vladović.

Bolje su otvorili gosti, pogodili su i dvije trice, dok s druge strane Alkar kao da je propustio zagrijavanje. Pokušao je Milačić u uvodu s “načetim” Johnsonom, vidjelo se da to nije to, bol je očito učinila svoje, a kad je Alkar zaigrao s pet “zdravih”, od minus osam došao je dva koša zaostatka, dok je na prvi mini predah brojao minus četiri (16:20).

Sreća po domaće, niti gosti nisu briljirali, dapače, na trenutke su se i oni činili kao da su se skupili taman pred početak susreta, ali minimalno vodstvo ipak su uspijevali obraniti. Imao je Alkar sredinom drugog perioda nekoliko napada da preuzme vodstvo, u pravilu i čist šut, ali taj dio priče nije bio na razini. Jasno, čim je Jolly nešto pogodio, Alkar se suočio sa zaostatkom od devet koševa, a s tek jednim manje je otišao na odmor (29:37).

Novo loše razdoblje i potpuno bezlična igra nastavila se i drugom dijelu susreta, ali potom je sjajnu rolu odradio Boban, zabio je dvije trice uz jedno dodatno, a uz tehničku treneru gostiju, Alkar se uspio vratiti u igru. Vrlo brzo se zapalila i atmosfera u gledalištu, semafor je pokazivao svega minus dva, ali dva nova napada za potpuni preokret ponovno su završila gdje nisu trebala.

Šibenčani su uoči završnih deset minuta imali sedam koševa viška, a vrlo brzo zabili su novih pet i primorali Milačića na ranu minutu odmora, međutim, malo mu je to vrijedilo jer s druge strane briljirao je Scott na čijim je krilima Jolly otplovio do velikih 19 razlike, koliko je bilo u 24. minuti. Bio je i kraj svih nadanja Alkara u povratak, Jolly je rutinirano utakmicu priveo kraju i na kraju slavio rezultatom 85:63.