Još jedan sjajan uspjeh Kamešnica cycling teama!

Objavljeno: 8 ožujka, 2017
kamesnica_cycling_team_1

Izvor: Kamešnica cycling team Foto: Denis Peroš

U nedjelju, 5.ožujka, Kamešnica cycling team je sudjelovao na rekreativnoj XCM utrci na Vranskom jezeru, točnije u mjestu Vrana.

Utrka je bila X. Kolo rekreativne XC Zimske lige Dalmacije pod nazivom ‘Black mountain’ u organizaciji BBK Pakoštane. Na startu se, unatoč lošem vremenu, našao veliki broj natjecatelja iz HR, BiH i SLO, a snage su odmjerili na 24 km dugoj stazi s 400 m visinske razlike. Staza se sastojala od širokog makadamskog puta, tehničkih spusteva i uspona te atraktivnih singlova po domaćem kamenom terenu. Sve to dodatno je začinilo nevrijeme, jaka južina i kiša koja je, osim staze, dobro natopila i natjecatelje.

kamesnica_cycling_team_5

Klub je za 19 članova omogućio putovanje i startanje na utrci, od toga ih je 18 natjecateljski startalo dok je 19. bio tehnička podrška. U kategoriji do 16 godina natjecalo se 5 članova. Najbrži među njima bio je već poznati Petar Bašić koji je kroz cilj prošao treći te tako klubu osvojio još jednu medalju.

Sjajnom vožnjom Luka Bašić je kroz cilj prošao 6., a nekoliko minuta za njim utrku je završio i 7. Boris Laco. 9. i 10. mjesto opet su zauzeli članovi kluba, 10. mjesto osvojio je Petar Bečko, a nekoliko minuta prije njega kroz cilj je prošao Jure Prelas, kojemu je ovo bila prva utrka. Jure Prelas se na kraju pri dodjeli nagrada također popeo na postolje, nagrađen je kao najmlađi sudionik koji je uspješno završio ovu zahtjevnu utrku. U idućoj kategoriji do 20 godina natjecala su se 4 člana, a najbrži od njih ovoga puta je bio Ivan Ivanušić koji je osvojio 5. mjesto. Odmah za njim ciljem su prošli Ivica Bašić kao 6. i Mario Radnić kao 7.

kamesnica_cycling_team_2

Radniću je ovo prvi doticaj s natjecanjima, a po dojmovima i rezultatu mislimo da je ovo tek njegov početak te kako ćete zasigurno još čuti za njega kao i za cijeli tim. Trinaesto mjesto pripalo na Stipi Bodaču.

Sljedeća natjecateljska kategorija je ona do 30 godina. Izvrsnom vožnjom Petar Bašić je zauzeo 10. mjesto, dok je 11. mjesto također pripalo Patru Bašiću, ovoga puta Šiški.

Petnaesto mjesto je zauzeo Roko Pavlinušić, koji je nakon izvrsne vožnje pokidao gumu te nakon neuspjelih pokušaja krpljenja ipak uspio završit utrku. U sljedećoj kategoriji, do 40 godina, natjecala su se 4 člana, najbrži od njih bio je Martin Prelas koji je izvrsnom vožnjom stazu prešao kao 12. u kategoriji. Martin je na ovoj utrci bio i najbrži član. Dopredsjednik Josip Đula ne posustaje, izvrsnom vožnjom i prolaznim vremenom osvojio je 20. mjesto.

Dvadeset i peto mjesto osvojio je još jedan Petar Bašić onaj pod nadimkom Bosi, a Nikola Bašić nije imao sreće, pa je nakon tehničkih problema bio prisiljen odustati od daljnje utrke. Posljednja kategorija u kojoj su imali natjecatelje je ona do 50 godina. Tu su sa svojim kolegama snage odmjerilia dva naša člana. Izvrsno 10. mjesto osvojio je Ivan Bašić, dok je bodove za klub osvojio i Petar Bašić, sada Petre, koji je kroz cilj prošao 24.

Jedna medalja, jedno veliko priznanje, puno bodova i 18 natjecatelja u kratkim crtama može biti opis ove utrke. Sve pohvale članovima koji su se odvažili startati na utrci po lošem vremenu, a uz to još i napraviti izvrsne rezultate. Svakim danom broj zainteresiranih za utrke, vožnje i treninge je veći kao i broj članova. Ideja, motivacije i rezultata imaju.

Sljedeća rekreativna utrka nas očekuje već u ovu nedjelju. Na Šušnjevači pored Sinja vozi se XI. kolo lige, a start i okupljanje natjecatelja će biti kraj osnovne škole u Karakašici.