Junak i dalje nezaustavljiv, Bašić-Šiško za pobjedu zabio u 95. minuti

Objavljeno: 22 rujna, 2018

Još jedna infarktna završnica otišla je na stranu Junaka, ovog puta pred punim tribinama na domaćem terenu i to golom Bašića-Šiške u posljednjoj minuti sudačke nadoknade…

Junak – Split 2:1 (0:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 1500
Sudac: Ante Žilić (Škabrnja)
Strijelci: 1:0 Jandrek (49.), 1:1 Kovačević (60.), 2:1 Bašić-Šiško (90+5)
Najbolji igrač: Petar Bašić-Šiško (Junak)

Junak: Ćurković, S. Barać, Bašić-Šiško, Marunica (od 66. Katuša), M. Barać (od 87. Tuta), Bandalo, Vuleta (od 46. Andrić), Jandrek, Vardić, Botica, Puljić.

Split: Kirevski, Mihanović, Sedlar, Gale, Kovačević, Antunović (od 58. Šumiga), Kelez, Kaćunko (od 78. Beović), Barać (od 69. Valenti), Čalušić, Bakić.

S velikim nestrpljenjem navijači Junaka iščekivali su dvoboj protiv Splita, glavna tribina bila je prepuna, skupilo se oko 1500 gledatelja, čime su svi preduvjeti za nogometnu feštu bili ispunjeni. A feštu su prisutni na kraju i dočekali.

Junak je od početka više kontrolirao loptu, većinom se igralo na polovici gostiju, međutim, previše se kompliciralo pred golom, što je bitno olakšalo Crvenima u obrani. Najopasnije situacije za gol dolazile su nakon prekida, a pogotovo je uzbudljivo bilo u 44. minuti kada je Bašić-Šiško iz slobodnog udarca s 27 metara gađao malo pored vratnice.

Junak se po povratku iz svlačionice preporodio, baš kao što je to bio slučaj u svim utakmicama ove sezone. Već u 49. minuti stigla je nagrada za dosta bolju i odlučniju igru. Naime, Stipe Barać je gotovo s centra okomitom loptom tražio Andrića, kojeg je trener uveo na poluvremenu, ali lopta se na kraju odbila do Jandreka koji ulazi u kazneni prostor i silovito poteže za 1:0 i veliko slavlje tribina.

Nedugo zatim prošlotjedni trostruki strijelac Leo Andrić pogodio je vratnicu i još jednom pucao pored gola, ali mreža gostiju ostala je netaknuta. I onda šok za domaće. Igrala se 60. minuta, Split je osvojio loptu na centru, razvio kontru u kojoj je sam pred nemoćnim vratarem Ćurkovićem ostao Kovačević, čiji udarac odsjeda u mreži za 1:1.

Junak je odmah navalio po novu prednost, ali teško je dolazio do pozicija za udarac. Igrači Splita koristili su svaku priliku za odugovlačenje, što je izazvalo bučne proteste publike, ali domaći igrači tu su bili nemoćni. I onda nova luda završnica. Prvo je odlični sudac Žilić pokazao da će igrati pet minuta dodanog vremena, a onda je u 93. minuti Vardić ubacio oštru loptu koja pronalazi Stipu Baraća čiji udarac glavom odsjeda na gredi.

Činilo se da je sreća ovaj put okrenula leđa Plavima, da će Split doći do boda, a onda se ponovno ukazao Bašić-Šiško. Duga dijagonala s lijeve na desnu stranu došla je do Tute kod korner zastavice, samo su sekunde ostale do kraja, a onda ubačaj pred gol, nebeski skok Bašića-Šiške i gol za pobjedu i nastavak nevjerojatnog niza od pet pobjeda.

Stipe Grčić, trener Junaka:

“Čestitke mojim igračima, oni su najzaslužniji za sve ovo. Pripremali smo se cijelu sedmicu, upozoravali da ovo nije laka utakmica, da je Split jaka momčad, međutim, na kraju pobjeda u zadnjoj minuti kao nagrada za sav trud pre ispunjenim tribinama. Ne može bolje. Idemo sada dalje, nema euforije.”