Junak i Mosor bez golova, propuštena prilika za priključak

Objavljeno: 12 ožujka, 2016
Junak - Mosor

Drugo kolo proljetnog dijela prvenstva Junak nije uspio zaključiti pobjedom, čime je po tko zna koji put propustio posrtaje konkurencije, no i dalje je ostao u utrci za sam vrh poretka…

Junak – Mosor 0:0

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 350
Sudac: Dino Papak (Šibenik)
Najbolji igrač: Nikša Butara (Mosor)

Junak: Banić, Mandac, Gale, Bandalo, Božinović, Bekavac (od 68. Samac), Buljan (od 63. Vojković), Sablić, Barać, Roglić (od 46. Vladislavić), Hrgović.

Mosor: Butara, Boljat, A. Šarić, V. Šarić, Anković, Mišerda, Kuzmanić, Marić, Legčević (od 46. Vukčević), Barbarić (od 60. Boban), Pezo (od 81. Pecotić).

Više se očekivalo od Junaka u dvoboju protiv Mosora koji vodi grčevitu borbu za opstanak, a na kraju je na konto dodan tek bod koji nije niti izbliza potvrdio slavlje Hrvaca u Solinu.

Očekivalo se da će Junak buri usprkos jurnuti od prve minute, međutim, gosti su bili ti koji imali više od igre, a upravo je i najbolja prilika u prvih 45 minuta došla s njihove strane, međutim, iz odlične pozicije s 15-ak metara Pezo nije pogodio okvir gola.

Bolje je Junak izgledao u nastavku, imao je i saveznika u buri, pa su se počele redati dobre situacije i udarci pred golom Mosora. Pokušavali su Mandac i dva puta Barać, ali ispriječio im se vrlo dobri vratar gostiju.

Mosor je dugo vrebao kontru ili polukontru i dočekao ju je u 61. minuti kada su u jednom trenutku jurišali “tri na jedan”, no u završnici su se spetljali pa je sve završilo mlakim udarcem koji nije bio opasan po vratara Banića.

Tri minute kasnije najbolja prilika za Junak. Hrgović je probio po lijevoj strani, idealno uposlio Sablića koji iz stopostotne prilike na pet metara, umjesto u mrežu, loptu nogom šalje preko gola. Do kraja Junak nije uspio konkretizirati inicijativu pa je susret okončan s početnih 0:0.