Junak jesenski prvak! Vuleta i Barać torpedirali Neretvanac

Objavljeno: 30 studeni, 2019
Junak

U posljednjem kolu prvog dijela prvenstva Junak je slavio protiv Neretvanca, što mu je drugu godinu u nizu donijelo titulu jesenskog prvaka…

Junak – Neretvanac 4:2 (2:1)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 300
Sudac: Matej Čulina (Zadar)
Strijelci: 1:0 Vuleta (4.), 1:1 Marušić (35.), 2:1 Barać (38.), 2:2 Bubalo (76.), 3:2 Vuleta (80.), 4:2 Barać (90.)
Najbolji igrač: Andro Vuleta (Junak)

Junak: Runje, Barać, Mihovilović (od 41. Marunica), Bandalo, Jandrek (od 88. Klepo), Vuleta (od 80. Vukušić), Kukoč, Vuković, Bilić, Vardić, Mastelić.

Neretvanac: Sušac, Mihaljević, Brekalo, Bubalo, Medak, Marić (od 85. Deak), Proleta, Džidić, Marušić, Grbešić, Simeunović (od 88. Jelavić).

Nije Junak imao lagan posao protiv sve boljeg Neretvanca koji se unazad nekoliko kola prilično razigrao, ali ipak je na kraju presudila kvaliteta sinjske momčadi koja je neupitna na trećeligaškom jugu, o čemu i rezultati dovoljno govore.

Već nakon četiri minute igre zatresla se mreža gostiju. Barać je prošao po desnoj strani i krasno uposlio Vuletu koji iz blizine pogađa za 1:0.

Gosti su zapravo odigrali vrlo dobru utakmicu, imali su odličnih intervala, a dio napadačkog repertoara pokazali su u 35. minuti kada je izjednačio Marušić.

Nije se dugo čekalo za odgovor Junaka, svega tri minute kada je za 2:1 pogodio Barać na asistenciju Mastelića s desne strane. S prednošću sinjske momčadi se otišlo i na odmor.

U nastavku utakmice golova nije bilo sve do 76. minute kada se ponovno vesele gosti. Odlično je na 18 metara Bubalo reagirao i sjajno pogodio za poravnanje.

Junak je potom krenuo u završni juriš i brzo je vratio prednost na svoju stranu. Igrala se 80. minuta kada je Vuleta zabio svoj drugi gol, ovog puta na asistenciju Marunice. Sve dvojbe o pobjedniku riješio je Barać u 90. minuti, nakon kombinacije s Mastelićem.

“Čestitam svojim igračima na ovom rezultatu i naslovu jesenskog prvaka. Također, hvala svima u klubu i naravno navijačima koji su nam bili velika podrška. Zaslužili smo ove trenutke, mislim da smo pokazali najviše i sada idemo feštati. Vidimo se na proljeće s još jačim i boljim Junakom.”, kazao je trener Stipe Grčić.