Junak “kamena s ramena” za prekid velikog crnog niza

Objavljeno: 4 studenoga, 2017

Konačno se i Junak pomaknuo s mrtve točke. Pobjedom protiv Kamena Sinjani su prekinuli dugi niz bez pobjede koji je trajao još od trećeg kola, ali i jednako porazan podatak o postignutim golovima kojih nije bilo nevjerojatne 684 minute…

Junak – Kamen 3:0 (2:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 300
Sudac: Ivan Zdrilić (Poličnik)
Strijelci: 1:0 Vladislavić (3.), 2:0 Vladislavić (8.), 3:0 Vladislavić (85.)
Najbolji igrač: Frane Vladislavić (Junak)

Junak: Labrović, Bosančić, Mornar, Gabrić (od 64. Ćorić), Bandalo, Vladislavić (od 86. Baturina), Tokić, Poljak, Domazet (od 46. Mažurin), Vardić, Botica.

Kamen: Vojnović, Norac-Kevo, Mandarić, Karin, Vuković (od 79. J. Peko), Žužul, Brkan, Madunić (od 46. Ćelić), Banić, Tolić, I. Peko (od 90. Šušnjar).

Niti najveći pesimisti nisu vjerovali da će Junak od trećeg kola i uvjerljive pobjede protiv Zmaja iz Blata na novo slavlje čekati sve do 11. kola i dolaska Kamena. I da će pritom početi rušiti rekorde u neefikasnosti. Ipak, dogodilo se baš tako.

Već nakon tri minute igre prekinut je golgeterski post. Bosančić je povukao po strani i ubacio pred gol gostiju, gdje se našao povratnik nakon ozljede Vladislavić koji s 12 metara šalje loptu u mrežu za 1:0 (na slici).

Samo pet minuta poslije novo slavlje za Plave. Ovog puta Bandalo je centrirao, Bosančić glavom spustio loptu, a Vladislavić je ponovno imao “nos” i prvi se dokopao lopte te zabio za 2:0.

Krasnu akciju vidjeli smo i u 33. minuti kada je sjajni Vladislavić “snimio” vratara Kamena kako je neoprezno izašao par koraka previše sa svojih vrata, ali njegov lob udarac završio je na gornjoj strani mreže, iako nije to bilo daleko od novog gola.

U nastavku su se i gosti donekle oslobodili, ali bez pravih izrazitih prilika. S druge strane kruna odličnog nastupa za Franu Vladislavića stigla je u 85. minuti kada je postigao svoj treći gol za konačnih 3:0.

U sljedećem kolu Junak gostuje u Kaštel Starom kod Vala.