Junak konačno slavio, Imotski “inkasirao” tri gola

Objavljeno: 13 ožujka, 2018

Konačno se i Junak dočepao prve proljetne pobjede. Plavi su za prvi trobod slavili protiv Imotskog s uvjerljivih 3:0…

Junak – Imotski 3:0 (1:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 250
Sudac: Antonio Krišto (Solin) 7,5
Strijelci: 1:0 Andrić (4.), 2:0 Puljić (71.), 3:0 Vukušić (90.)
Najbolji igrač: Šime Puljić (Junak)

Junak: Labrović, Mornar (od 83. Poljak), Bitunjac (od 65. Ćorić), Katuša, Bandalo, Vukušić, Andrić, Križanac, Vardić, Botica (od 52. Marunica), Puljić.

Imotski: Renić, Milinović, Grbavac, Žulj, Đermanović, Majstorović, Zebić, Grubišić, Džoni, Kalajdžić (od 58. Puljiz), Pijanović (od 80. Tuta).

Dosta se strepilo u plavom taboru uoči dolaska Imotskog, jer jasno je bilo svima da bi novi domaći posrtaj Junaka doveo u prilično tešku situaciju na ljestvici. No, na kraju se slavila zaslužena pobjeda.

Junak je poveo nakon svega četiri minute igre iz akcije u kojoj je Botica presjekao jednu loptu, zatim je proslijedio do Vukušića koji pak upošljava Andrića, a ovaj s oko 12-13 metara neobranjivo pogađa pored vratara gostiju za 1:0.

U narednim minutama Junak je zabio još dva gola, ali oba su, čini se, opravdano poništena. Prvi zbog prekršaja u napadu, a drugi zbog zaleđa. Jedinu pravu akciju Imotskog vidjeli smo u 42. minuti, Džoni je pobjegao i pucao s vrha šesnaesterca, međutim, Labrović je bio na pravom mjestu.

Odličnu priliku imali su domaći u 60. minuti kada je Andrić iskosa uspio čak i zaobići vratara, ali potom se odlučio na udarac kroz dvojicu braniča gostiju, umjesto da uposli jednog od dvojice nečuvanih suigrača na desetak metara od gola.

U 65. minuti Imoćani probijaju po desnom boku, zatim šalju povratnu loptu u kazneni prostor gdje neometan čeka Džoni koji srećom po Plave puca preko gola s nekih 12 metara.

Imotski je konačan slom doživio u 71. minuti, a sve je krenulo od Marunice koji je iz sredine sjajnom loptom u priliku izbacio Puljića koji malo iskosa s lijeve strane ulazi u kazneni prostor i precizno pogađa u bliži vratarev kut.

Konačnih 3:0 postavio je Vukušić u posljednjoj minuti susreta, nakon ubačaja s desne strane prilikom kojeg mu je Bandalo glavom prenio loptu na drugu vratnicu odakle Vukušiću nije bio problem zabiti za visoku pobjedu Junaka od 3:0.