Junaku na otvaranju prvenstva samo bod iz Unešića

Objavljeno: 29 kolovoz, 2015

Glavice, 18. 08. 15. Na slici je detalj prijateljske utakmice Junaka i Sloge iz Mravinaca. Krešimir Slavica u prvom planu. Snimio: Jerko Blajiæ

Na prvenstvenoj premijeri Junak je osvojio svega bod u Unešiću kod Zagore, unatoč boljoj igri u većem dijelu susreta…

ZAGORA – JUNAK 1:1 (0:0)

Sudac: Zdravko Kuran (Metković)
Strijelci: 0:1 D. Banić (55′), 1:1 Kapitanović (73′)

Zagora: Vukić, Sunara, Borzić, Maleš, Ljubić, Mikelić (od 67. Kapitanović), Emer, Barać, Pleština, Škomrlj (od 55. Deur), Ćaleta (od 61. Rajčić).

Junak: I. Banić, Runje, Hrgović, J. Buljan, Jandrek, D. Banić, A. Buljan (od 71. Jelić), Sablić, Klarica (od 88. Silić), Velemirović, Pajčić.

Iako se od Junaka očekivala pobjeda protiv Zagore, to se ipak nije dogodilo, iako je prvi došao do vodstva početkom drugog dijela.

Nakon izjednačenog početka Junak je sredinom prvog dijela preuzeo inicijativu, raspoložen je bio Jandrek, ali što manjak preciznosti, što vratar domaćih, spriječili su Plave da dođu u vodstvo u prvih 45 minuta.

U 31. minuti krasno je Jandrek prošao između trojice domaćih igrača, zatim uposlioSablića kojem udarac s desetak metara brani domaći vratar. Imao je Sablić još jednu dobru priliku do kraja prvog dijela, pokušavao je i Hrgović, ali mreža je ostala mirovati.

U nastavku, nakon deset minuta igre, Junak je došao u vodstvo. Naime, na ubačaj Joze Buljana najbolje je reagirao stoper Banić i loptu proslijedio u mrežu za 0:1.

Ipak, domaćin je do izjednačenja došao u 73. minuti golom Kapitanovića, koji je ušao svega pet minuta ranije, nakon odbijanca u gužvi, a pokazao se to i kao konačan rezultat.

Mogao je Junak do pobjede u sudačkoj nadoknadi, ali domaći vratar je srušio Sablića izvan kaznenog prostora, zbog čega je zaradio izravan crveni karton, no pritom je spasio svoju momčad od poraza.

U sljedećem kolu Junak ponovno gostuje, ovaj put kod Mosora.