Junak na pogon briljantnog Sablića slavio protiv Vala

Objavljeno: 25 listopada, 2014
Junak - Željko Sablić

Nakon dugog niza od osam kola bez pobjede Junak je konačno pronašao žrtvu i slavio protiv Vala uz maestralnu partiju Željka Sablića.

Junak – Val 3:1 (1:1)

Sinj – Gradski stadion
Gledatelja: 250

Sudac: Josip Borzić (Žrnovnica) (6,5)
Strijelci: 1-0 Sablić (7′), 1:1 Gotovac (37′), 2:1 Sablić (48′), 3:1 Sablić (70′)
Igrač utakmice: Željko Sablić (Junak)

Junak: Cvrlje, Bašić, Ljubas, Bekavac, Matijašević, Sablić, Jandrek (od 39. Maganić), Vardić, J. Buljan (od 80. A. Buljan), Jelić (od 77. Lipotić), Ramljak.

Val: Kulić, Šibenik, Batovanja, Kovačević, Gotovac, Grga, Matijaš (od 58. Pavković), Mišerda, Čubrilo (od 75. Ljubas), Čulić, Duvnjak (od 81. Bego).

Junak je u 12. kolu trećeligaškog prvenstva na domaćem travnjaku svladao kaštelanskog Vala te tako stigao do četvrte pobjede ukupno, ali prve nakon dalekog trećeg kola i slavlja protiv Kamena u Ivanbegovini.

Već u sedmoj minuti Junak je, nakon sjajnog prodora i ubačaja Bekavca, u vodstvo doveo Sablić koji je pravovremeno utrčao na prvu vratnicu i znalački pogodio za 1:0. Iako se u narednom vremenu očekivao nešto goropadniji Junak, gosti su bili ti čije su se prilike nizale.

Tako su u 30. i 34. minuti u velikim prilikama bili Mišerda i Matijaš, no sinjski čuvar mreže bio još bolji i lukaviji, ali već u 37. bio je nemoćan nakon ubačaja iz kuta kojeg je u gol pretvorio Gotovac.

Junak je silovito otvorio drugi dio, nakon svega minutu igre Vardić je uposlio Jelića čiji udarac glavom Kulić na jedvite jade zaustavlja. U 48. Junak dolazi do vodstva, praktički sve je sam napravio Sablić koji je sjajno pogodio za 2:1, odapevši taman nakon ulaska u kazneni prostor malo iskosa.

Uslijedilo je potom nekoliko napada gostiju, ali u svakom od tih naleta Cvrlje je izlazio kao pobjednik. Opasno su gosti živjeli i u 66. minuti kada je Maganićev pokušaj s gol crte očistila obrana Vala, a ubrzo je na konto Junaka dodan i treći gol.

“Točka na i” došla je u 70. minuti, ponovno je zabio Sablić, a ovaj put ga je idealno uposlio Maganić, što je značilo da će bodovi bez velike drame ostati u Sinju te da će niz od osam utakmica bez pobjede napokon otići u povijest.