Junak nastavio po starom, bod iz Sinja odnio Jadran LP

Objavljeno: 28 studenoga, 2015

Junak - Jadran LP

Novu utakmicu sinjska momčad odradila na sebi svojstven način – “ala Junak”. Bolja igra, bolje prilike, vratnice i stative, obilježja su i susreta protiv Jadrana iz Ploča, ali isto tako i samo jedan mršavi osvojen bod…

Junak – Jadran LP 2:2 (2:1)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 250
Sudac: Antonio Krišto (Split)
Strijelci: 0:1 Primorac (23), 1:1 Buljan (33), 2:1 Sablić (41), 2:2 Primorac (66)
Najbolji igrač: Dino Primorac (Jadran LP)

Junak: I. Banić, Runje, Gale, Hrgović, Bandalo, Božinović, Jandrek, Vučković (od 82. Santo), A. Buljan (od 74. Klarica), Sablić, D. Banić.

Jadran LP: Čagalj, Petrović, Barbir, Vejić, Krstičević (od 64. Šutić-Galić), Dabić (od 90. Oršulić), Primorac, Franić, Musulin (od 57. Pijević), Jelčić, Nikolac.

Kad neće, neće. A Junaka neće i točka. Teško je bilo što drugo napisati nakon nove utakmice u kojoj je Junak mogao i trebao slaviti i tako po tko zna koji put iskoristiti činjenicu da su neki od vodećih poraženi.

Prva od četiri lopte koje su završile u mrežama Junaka i Solina odsjela je u onoj domaćoj. U 23. minuti sudac je opravdano pokazao na bijelu točku za goste, pokušao je Primorac, ali njegov udarac je zaustavio Banić, no odbijanac je ponovno prihvatio Primorac i od leđa vratara Banića pogodio za 0:1.

Junak se tada trgnuo i nakon novih deset minuta igre došao do poravnanja. Akciju je po desnoj strani započeo Jandrek, proslijedio do Runje koji ubacuje pred gol gostiju gdje je najspretniji bio Ante Buljan za 1:1.

Četiri minute prije odlaska na odmor nova koprodukcija na relaciji Jandrek-Runje rezultirala je novim ubačajem potonjeg, da bi nakon gužve do lopte došao Sablić i tako svojoj momčadi donio potpuni preokret.

Očekivalo se da će Junak u nastavku jurnuti i brzo riješiti pitanje pobjednika, ali to se nije dogodilo, iako je moglo. Naime, u 63. minuti Hrgović je iz slobodnog udarca pred golom Jadrana pronašao Banića koji glavom puca ravno u gredu.

Već u 65. minuti Jadran je jurnuo u kontru, lopta na kraju došla do strijelca prvog gola, Primorca, koji s 14 metara zabija za 2:2. Do kraja utakmice udarac Jandreka vratar je zaustavio tek uz pomoć vratnice, a isti igrač imao je prigodu i u 90. minuti, međutim, promašio je loptu pa je prilika otišla u nepovrat.

Uoči samog početka utakmice, član uprave Junaka Žarko Delić-Maći, uručio je Robertu Jandreku loptu i dres Junaka s potpisima igrača i stručnog stožera, kao zahvalu za odličnu polusezonu koja mu je donijela i prelazak u Hajduk za koji će nastupati u drugom dijelu prvenstva.