Junak neuvjerljiv na otvaranju proljetnog dijela, do boda u sudačkoj nadoknadi

Objavljeno: 24 veljače, 2018

Na otvaranju proljetnog dijela prvenstva Junak je remizirao s biogradskim Primorcem, ali prije svih zahvaljujući Lucijanu Šentiji koji se u doslovno posljednjim sekundama najbolje snašao u gužvi pred golom gostiju i svojoj momčadi donio barem bod…

Junak – Primorac BNM 2:2 (1:1)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 250
Sudac: Emil Tomašević (Ploče)
Strijelci: 0:1 Bubnjar (28.), 1:1 Mornar (41.), 1:2 Lazarevski (53.), 2:2 Šentija (94.)
Najbolji igrač: Andrija Bubnjar (Primorac BNM)

Junak: Labrović, Mornar, Katuša, Bandalo, Vukušić (od 70. Vuleta), Andrić, Ćorić (od 88. Župić), Poljak, Vardić, Botica (od 78. Šentija), Puljić.

Primorac BNM: Rogić, Brzoja, Mar. Colić, Marković, Jović, Ferić (od 90. Mat. Colić), Majić (od 51. Šarić), Lazarevski, Zelić (od 76. Colić), Paponja, Bubnjar.

Nakon poslovično loših prvih 25 minuta, gosti su naplatili nešto bolji dojam iz tog perioda i poveli golom Bubnjara iz 28. minute. Lopte se dokopao Majić, prevario svog čuvara i idealno uposlio Bubnjara koji malo iskosa s desne strane prima loptu i s desetak metara matira vratara Labrovića.

Priliku za poravnanje imao je Junak u 31. minuti. S desne strane loptu je ubacio Ćorić, Botica pokušao nogom, ali vratar Primorca je odbio udarac točno na gredu i prilika je otišla u nepovrat. Veliku priliku za 2:0 Primorac je propustio u 40. minuti, pucao je Ferić glavom iz blizine, ali Labrović je sjajno obranio, da bi u nastavku akcije Zelić pucao preko gola.

Kazna za promašaj goste je stigla već u narednoj minuti. Korner je s desne strane izveo Ćorić, na visini peterca najviši je bio kapetan Mornar i glavom loptu poslao u mrežu za 1:1.

Junak je nešto bolje otvorio drugi dio, Andriću je dobro obranio vratar Primorca u 47. minuti, ali naredne minute nisu donijele ništa dobrog. Naime, gosti su u 53. minuti probili po strani, izborili korner iz kojeg je Lazarevski glavom donio novu prednost svojoj momčadi.

Mogli su gosti “zakapariti” bodove u 61. minuti nakon što se Paponja sjurio pored Poljaka, ali njegov udarac završio na vratnici, da bi iz odbijanca isti igrač pucao preko grede. Zaredale su potom šanse Junaka. U 70. minuti Andrić je s tri metra neometan gađao ravno u vratara, bila je to zaista stopostotna prilika, da bi dvije minute kasnije Vuleta s desetak metara pogodio lijevu stativu.

Sinjani su se potom dali u napad, sve više su preuzimali rizika, ali prave prilike nije bilo. No, duboko u posljednjoj minuti sudačke nadoknade jedna lopta je ubačena pred gol gostiju, a najs(p)retniji u šumi igrača bio je Šentija koji iz blizine pogađa za 2:2. Narednog vikenda Junak je ponovno domaćin, ovog puta Neretvancu.