Junak piše povijest, sedma pobjeda u nizu!

Objavljeno: 6 listopada, 2018

Junak i dalje nastavlja oduševljavati. Po teškom i kišom natopljenom terenu ovog puta sinjska je super momčad slavila pobjedu protiv Primorca iz Biograda, što joj je bila nevjerojatna sedma pobjeda u nizu…

Junak – Primorac (BNM) 2:0 (1:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 1000
Sudac: Emil Tomašević
Strijelci: 1:0 Ješe (12. ag.), 2:0 Jukić (92.)
Najbolji igrač: Petar Botica (Junak)

Junak: Ćurković, S. Barać, Bašić-Šiško (od 87. Jukić), Marunica, M. Barać (od 63. Tuta), Vuleta (od 46. Katuša), Jandrek, Andrić, Vardić, Botica, Puljić.

Primorac (BNM): Topić, Brzoja, Colić, Ješe, Vodopija, Marić, Paponja (od 85. Jurišić), Banić, Prpić (od 71. Jović), Španja, Marković.

Junak je u susret ušao bez stopera Andrije Bandala, koji je skupio tri žuta kartona, pa je prinudno na toj poziciji osvanuo Stipe Barać koji je taj dio posla obavio i više nego dobro.

Već od prvih minuta Junak je pritisnuo. Bilježimo tako pokušaj Matea Baraća u trećoj minuti, a nešto kasnije i Andrićev pokušaj loba iz dobre pozicije, ali u oba slučaja nedovoljno precizno. Junak je nastavio jurišati na gol Primorca i uskoro došao do gola.

Naime, u 12. minuti lopta je došla na desnu stranu do Vardića koji oštro centrira na peterac, gdje je Ješe loše reagirao i zatresao vlastitu mrežu. Junak se tada donekle primirio, vrebao je novu pogrešku, ali gosti se nisu dali ponovno iznenaditi.

Imali su Biograđani u drugom dijelu prvog poluvrmena i blagu inicijativu, ali bez prave prilike, ako izuzmemo udarac Banića glavom nakon kornera. Obrana Plavih bila je na vrhunskom nivou i bitno je olakšala vrataru Ćurkoviću.

Svjesni teškog terena igrači Junaka nisu jurišali u nastavku, iako su bili bolja momčad. Najbolju priliku, izuzev gola u 92. minuti, imao je Stipe Barać koji je nakon ubačaja Marunice glavom bio blizu postizanja pogotka, međutim, vratar je loptu zaustavio na crti.

Sve dileme oko imena pobjednika riješio je Jukćč u već spomenutoj drugoj minuti sučeve nadoknade. Mladi 19-godišnji igrač u igru je ušao u 87. minuti i za gol je doslovno sve sam napravio. Oklijevanje Jurišića Jukić je iskoristio i oduzeo loptu na 25 metara od gola, potom se sjurio u kazneni prostor i rutinirano pogodio za 2:0.

U sljedećem kolu nova nogometna poslastica u Sinju. Gost vodećem Junaku je njegov prvi pratitelj u poretku, momčad Neretvanca.