Junak poražen i petu u nizu, Šibenik na vrhu

Objavljeno: 25 travnja, 2015

Junak - Šibenik

Mirko Labrović je sa svojim Šibenikom minimalno slavio protiv Junaka koji zapravo nije ozbiljnije zaprijetio golu gostujuće momčadi. Ovom pobjedom, uz poraz Mosora, nogometaši iz Krešimirovog grada su ponovno zasjeli na čelo poretka, dok je Junak na konto pridodao već peti poraz u nizu…

Junak – Šibenik 0:1 (0:1)

Sinj – Gradski stadion
Gledatelja: 350
Suci: Mario Repušić (Runović)
Strijelac: 0:1 G. Živković (25)
Najbolji igrač: Grgo Živković (Šibenik)

Junak: I. Banić, Runje, Bekavac, Lipotić(od 46. Matijašević), Jelić, Sablić, Jandrek, D. Banić, J. Buljan (od 83. A. Buljan), Maganić, Ramljak.

Šibenik: Slavica, Šare, Rendić (od 79. Marina), Kartelo, Božinović, Maleš (od 59. Španja), Puclin (od 66. Zelić), A. Živković, Bartulović, G. Živković, Barać.

Poduzetan ulazak Junaka u susret, izuzev dva loše izvedena kornera, nije previše smeo goste čiji su izleti na polovicu domaće momčadi bili kudikamo opasniji i smisleniji. Tako je u 17. minuti ubačena lopta s desne strane završila u nogama Ante Živkovića kojem udarac s pet metara gotovo nevjerojatno brani vratar Banić.

Junak je u narednim minutama dva puta pokušavao. Prvo je Sablić sa 16 metara pucao pored gola, da bi u 23. minuti Jelićev dalekometni projektil završio tik iznad gola. No, vrlo brzo, točnije u 25. minuti, zatresla se mreža Plavih. Prvi i jedini put na utakmici.

S lijeve strane je Ante Živković krasno prizemnom loptom uposlio svog prezimenjaka Grgu na visini kaznenog prostora, koji filigranski preciznim udarcem pogađa donji lijevi vratarev kut za 0:1.

U nastavku pravo siromaštvo prilika, pogotovo od strane Junaka koji ničim nije ugrozio gol Narančastih. S druge strane, za Šibenik je u 64. minuti pucao A. Živković, Banić to lako obranio, dok je najbolja prilika za gol bila u nogama Rendića kada je sam jurio prema vrataru Junaka, međutim, hitri stoperski dvojac Plavih ga je sustigao i omeo taman pred pokušaj udarca.