Junak protiv Vala upisao prvu ovosezonsku pobjedu

Objavljeno: 12 rujna, 2015

Junak - Primorac (B)

Nešto teže od očekivanog, ali sasvim zasluženo, Junak je slavio protiv Vala, čime je pred oko 600 gledatelja konačno napravio korak prema vrhu poretka. Gol odluke zabio je Jandrek u drugom dijelu, ali više od 90 posto posla u toj je akciji napravio Božinović…

Junak – Val 2:1 (1:1)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 600
Sudac: Ante Grčić (Dicmo)
Strijelci: 1:0 Sablić (7.), 1:1 Pedišić (14.), 2:1 Jandrek (61.)
Drugi žuti: Marinović (63.)
Najbolji igrač: Jure Gale (Junak)

Junak: I. Banić, Velemirović, Runje, Pajčić, Gale, Hrgović, A. Bulja (od 86. Jelić), Božinović (od 84. J. Buljan), Jandrek (od 66. Klarica), D. Banić, Sablić.

Val: Letica, Šunjić, Grubić, Ljubas, Knežević (od 68. Batovanja), Grga (od 46. Jurić), Mišerda, Čulić, Pedišić (od 77. Ljubas), Marinović, Kuzmanić.

Nije Junak odigrao utakmicu za pamćenje, ali do pobjede je došao i više nego zasluženo. Val je u Sinj stigao kao vodeća momčad prvenstva, čvrsto i organizirano se branio, što posebno vrijedi za njihovu veznu liniju koja je dugo bila neprobojna. Ipak, kako je utakmica odmicala igrači Junaka su preuzimali inicijativu i na kraju slavili premijernu pobjedu.

Sedam minuta igre bilo je potrebno Junaku da zatrese mrežu Vala. Po lijevoj strani prošao je Velemirović, danas lijevi bek, centrirao na peterac, gdje je najviši bio Sablić koji rutinirano trese mrežu Letice za 1:0.

Vodstvo Junaka potrajalo je svega sedam minuta, kada je Runje pogriješio u primopredaji, a s poklonjenom loptom Marinović se sjurio u kazneni prostor, gdje ga je oborio Duje Banić, pa sucu nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku, odakle je siguran realizator bio Pedišić.

Nastavilo se tada igrati uglavnom na polovici gostiju, ali dosta rastrgano i uz veliki broj pogrešaka, pa boljih prilika za postizanje gola do odlaska na odmor nije bilo, čime su zadovoljniji bili gosti.

Pobjedonosni gol Junaka viđen je u 61. minuti. Ovog puta za loptu se izborio Božinović, snažno pucao s vrha šesnaesterca, a loše postavljeni vratar Letica vrškovima prstiju samo usporio loptu prema praznom golu, koju je na crti za svaki slučaj za 2:1 zakucao Jandrek.

Nesmotren prekršaj Marinovića u 63. minuti donio mu je drugi žuti, čime je ionako neopasni Val ostao bez “municije” pa je do kraja susreta Junak imao nekoliko prilika za povećanje vodstva, od čega vrijedi izdvojiti one Jelića i Klarice; jednu je vratar obranio, a druga je lopta otišla visoko preko gola.

Sljedeću utakmicu, već ovog utorka, Junak igra protiv trenutno vodećeg Zmaja iz Blata i to u gostima.

Vrijedi spomenuti kako je uoči samog susreta napadač Junaka Željko Sablić, iz ruku kolege Jerka Blajića, primio nagradu Sportskih novosti za najboljeg igrača u protekloj sezoni 2014/15. Također, Sablić je dobio i nagradu Sinjskih Maligana “Dite Maligana” kao najbolji i najborbeniji igrač Junaka u protekloj sezoni.