Junak prvak Treće HNL-jug nakon 24 godine čekanja! Bravo prvaci!

Objavljeno: 1 lipnja, 2019

Junak se nakon preduge 24 godine posta okrunio naslovom prvaka. Pobjeda protiv Hrvaca uz remi GOŠK-a i Croatije donio je silno veselje na travnjak i tribine Gradskog stadiona. Sinj ponovno ima generaciju koja će zlatnim slovima ostati upisana u sportske almanahe, potpuno zasluženo i za veliki naklon…

Junak – Hrvace 5:2 (2:2)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 800
Sudac: Jelena Pejković (Split)
Strijelci: 0:1 Živaljić (3.), 1:1 Andrić (5.), 2:1 Marunica (21.), 2:2 S. Barać (ag. 37.), 3:2 Bašić-Šiško (56.), 4:2 Vuleta (67.), 5:2 M. Barać (80.)
Najbolji igrač: Jakov Marunica (Junak)

Junak: Cyprian, S. Barać, Bašić-Šiško, Marunica, M. Barać (od 83. P. Buljan), Jukić, Maganić (od 46. Katuša), Andrić (od 77. Džoni), Vardić, Botica, Vuleta.

Hrvace: Tomić, Vučković, Božinović, Ivanović (od 73. Ribičić), Dadić, Pranjić, Visković, Grgat, Banić, Živaljić, Ferić (od 73. Spajić).

Susret po domaće nije počeo dobro. Nakon samo tri minute igre šok za navijače Junaka. Grgat je ubacio pred gol Junaka, Ferić se dokopao lopte i uposlio Živaljića kojem nije bilo teško s desetak metara je poslati u mrežu.

Samo dvije minute poslije stvari su vraćene na početak. Andrić je odlučio na udarac s 20-ak metara, vratar Hrvaca je bio na lopti, ali ipak mu se izmigoljila i završila u mreži za 1:1.

Junak je u 21. minuti došao do potpunog preokreta nakon što je Marunica s 18 metara zabio prekrasan gol, eurogol, točno u rašlje za erupciju oduševljenja na tribinama. No, kratko je trajalo sinjsko vodstvo.

U 23. minuti gosti su ubacili iz kuta, lopta se na petercu nespretno odbila od Stipe Baraća i završila u golu za 2:2. Hrvace su u 37. minuti imale priliku za novi preokret, S. Barać je srušio Pranjića u kaznenom prostoru, ali udarac Ivanovića odsjeo je na gredi.

Junak je u nastavku prvo priprijetio u 54. minuti, pokušao je s 18. metara, ali vratar Tomić odbio je u korner. Dvije minute poslije zatresla se mreža Hrvaca. Akciju je započeo Jukić oduzetom loptom i dodavanjem za Andrića koji šalje oštru loptu prema Mateu Baraću ispred kojeg uklizava Banić, nakon čega se lopta odbila do Bašić-Šiške koji ulazi u kazneni prostor i neometan zabija za 3:2.

U 65. minuti Marunica je s desne strane ubacio u kazneni prostor, na drugoj strani lopta je došla do Bašić-Šiške koji s desetak metara iskosa trese gredu. Hrvacama u 67. minuti zato nije bilo spasa. Ponovno je Marunica ubacio s desne strane, Vuleta je bio dobro postavljen i zabio nogom sa šest-sedam metara za 4:2. Konačnih 5:2 postavio je Mateo Barać u 79. minuti.

Nakon posljednjeg zvižduka u Sinju na tribinama totalni muk, čekalo se da GOŠK obrani remi protiv Croatije, duge četiri minute trajala je strepnja, ali nakon što je i na jugu Hrvatske označen kraj, fešta je mogla početi.