Junak remizirao u Ivanbegovini, Croatia bliže naslovu

Objavljeno: 25 svibnja, 2019

Junak nije uspio slaviti pobjedu u Ivanbegovini protiv Kamena. Na kraju je susret zaključen rezultatom 1:1, što je uoči posljednjeg kola u bolju poziciju dovelo Croatiju iz Zmijavaca…

KAMEN – JUNAK 1:1 (0:1)
(M. Jonjić 48’/ Botica 24′)

Junak je u ovom dvoboju bio dominantan, jednostavno je bolje izgledao i bolje stajao na terenu gotovo tijekom cijelog susreta, iako su i domaćini imali svojih svijetlih trenutaka.

Junak je u vodstvo došao u 24. minuti. Nakon izvedenog prekida domaća je obrana odbila loptu do Džonija koji potom upošljava Andrića, ovaj centrira na drugu vratnicu odakle Botica nogom pogađa za vodstvo sinjske momčadi.

Samo tri minute igre u nastavku bile su potrebne da Kamen zabije za poravnanje. Koban je bio prekid nakon kojeg je Jonjić glavom pogodio za 1:1.

Rezultat se do kraja nažalost nije mijenjao, iako je Junak imao niz prilika, pogotovo u samoj završnici kada je izvanredno branio vratar domaćih.

Naslov prvaka sada je bliže Zmijavcima nego Sinju. Naime, iako oba kluba imaju po 52 boda, Croatia je bolja u međusobnim ogledima. Junak je u Sinju slavio s 4:1, a Croatia u Zmijavcima s 3:0.

Junaka u posljednjem kolu očekuje lokalni derbi s Hrvacama, a Croatia će u goste GOŠK-u u Dubrovnik.