Junak s igračem manje do pobjede protiv Neretve, Uskrs dočekuje kao vodeći

Objavljeno: 20 travanj, 2019

Junak je nakon dva poraza slavio na domaćem terenu protiv Neretve, čime se ponovno vratio na čelo poretka, doduše, uz utakmicu više od Uskoka koji u ponedjeljak gostuje u Zmijavcima…

Junak – Neretva 2:0 (0:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 500
Sudac: Roko Režan (Bibinje)
Strijelci: 1:0 Bašić-Šiško (54.), 2:0 Bašić-Šiško (56.)
Crveni karton: Stipe Barać (drugi žuti 37. minuta)
Najbolji igrač: Petar Bašić-Šiško (Junak)

Junak: Ćurković, S. Barać, Bašić-Šiško, Marunica, M. Barać (od 91. Vuleta), Puljić, Bilić, Džoni (od 46. Katuša), Andrić (od 83. Maganić), Vardić, Botica.

Neretva: Mulać, Juričić, Bubalo (od 71. Erjauc), Kuran, Crnčević, Glibo (od 32. Sršen), Kožul, Ajkunić, Vranjić, Raguž, Babić (od 59. Medić).

U prvom poluvremenu, koje baš i nije obilovalo osobito dobrim nogometom, Junak je ipak imao više od igre i zaslužio je već tada barem jedan gol na kontu. Naime, Plavi su dva puta gađali okvir gola, prvi put Marunica u 10. minuti, a drugi put Bašić-Šiško u 27.

Nevolje za Junak stigle su u 37. minuti kada je drugi žuti zaradio Stipe Barać, ali na sreću nije se to osjetilo u nastavku susreta koji je sinjska momčad odigrala na pravoj razini.

Nakon tri gola protiv Sloge u Kupu, preporođeni Bašić-Šiško nastavio je i u prvenstvu parati mreže suparnika. Tako je u 54. minuti, nakon ubačaja Puljića i proslijeđene lopte Andrića, Bašić-Šiško pronašao put do mreže za 1:0.

Već u 56. minuti, dakle samo dvije minute poslije, prvi sinjski topnik je izborio prekršaj na 22 metra od gola gostiju, potom sam namjestio loptu i silovito pogodio za 2:0.

Najbolju priliku za povratak u susret gosti su imali u 69. minuti, međutim, iskazao se tada vratar Ćurković koji je Juričiću skinuo čisti zicer i time ostavio svoju momčad u sigurnom vodstvu.

U sljedećem kolu Junak gostuje kod Primorca u Stobreču.