Junak se ispromašivao pa zasluženo kažnjen

Objavljeno: 3 svibnja, 2016

Junak - Primorac

Junak je još jednom ove sezone razočarao svoje navijače, ovog puta porazom od “davljenika” Zmaja iz Makarske. Iako, da je bilo barem malo lucidnosti u brojnim dobrim situacijama pred golom gostiju, lako je moglo biti i drugačije…

Junak – Zmaj (M) 1:2 (0:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 200
Sudac: Mišo Krešić (Metković)
Strijelci: 0:1 Drušković (54.), 1:1 Sablić (59. 11m), 1:2 Antunović (73.)
Najbolji igrač: Matteo Drušković (Zmaj)

Junak: Banić, Runje, Gale, Vladislavić (od 85. Poljak), Bandalo, Božinović, Glavaš, Sablić, Vojković (od 60. Vučković), Samac, Hrgović.

Zmaj (M): Hodžić, Sušac (od 74. Šalinović), Sikira, Brnić, Rašić, Antunović (od 87. Dolić), Gojak, Sokol (od 75. Silić), Tomaš, Ereš, Drušković.

Junak je odlično otvorio susret i na krilima raspoloženog povratnika Božinovića redao prilike, ali izostala je prava završnica. Naime, već u sedmoj minuti Hrgović je uposlio Vojkovića čiji udarac brani vratar Zmaja, baš kao i tri minute poslije kada je zaustavio pokušaj Vladislavića.

Nakon pola sata igre probudili su se i gosti, sijevnula je kontra koju je udarcem okončao Brnić, ali odlično je reagirao i Banić. Još tri prilike imao je Junak do odlaska na odmor, ali udarci Bandala, Božinovića i Vladislavića nisu pronašli put do mreže.

Gosti su u nastavak utakmice ušli dosta žustrije nego je to bio slučaj u prvom dijelu, a prvu veliku priliku imali su 47. minuti kada je Antunović loše zahvatio loptu svega nekoliko metara od gola.

No, u 54. Zmaj je ipak doša do vodstva. Pola posla za goste odradio je Vojković kojem se obilo o glavu nepotrebno driblanje, nakon čega je izgubio loptu i omogućio Druškoviću da izađe sam pred vratara Banića i svojoj momčadi osigura prednost.

Samo četiri minute poslije sudac je zbog igranja rukom Gojaka pokazao na bijelu točku za Junak s koje je precizan bio prvi topnik prvenstva Željko Sablić. Junak je nastavio s napadima, a dvije sjajne prilike imao je Sablić, međutim, u oba navrata je iz šesnaesterca loše pucao, ravno u vratara gostiju kojeg su sinjski ofenzivci pošteno izgađali.

A onda se potvrdila ona stara – kada ne zabiješ, onda primiš. Po lijevoj strani je u 73. minuti jurnuo Ereš i idealno ubacio za Antunovića koji s pet metara neometan glavom zabija za 1:2. Do kraja utakmice dosta izmjena, ali ne i pravih prilika.