Junak slavio na pogon odličnog Drage Gabrića

Objavljeno: 30 travnja, 2017
drago_gabric

Junak je teškom mukom, nakon prave rovovske bitke, ali isto tako i potpuno zasluženo, došao do vrijedne pobjede protiv Vala. Ključna figura u redovima Plavih bio je Drago Gabrić koji bi mnogim suigračima trebao biti inspiracija i putokaz na koji se način igra, koliko sebe unosi u svaku akciju i koliko je sveprisutan na terenu…

Junak – Val 1:0 (0:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 300
Sudac: Toni Bešker (Solin)
Strijelci: 1:0 Gabrić (77.)
Najbolji igrač: Drago Gabrić (Junak)

Junak: Tomić, Matić, Turković, Gale, Gabrić, Batinić, Križanac, Ćorić, Poljak, Galić (od 74. Šentija), Miletić (od 46. Botica).

Val: Ljubić, Šarić, Karamarko, Bauk, Bilić (od 82. Udovičić), Čulić, Pedišić (od 75. Vojković), Čeko, Frigan, Božinović, Pezo.

Nije Junak odigrao upečatljivih prvih 45. minuta, ali i kao takav je imao više od igre, nekoliko prilika, ali niti jedna od njih nije završila pogotkom. Gosti, pak, gotovo da i nisu ozbiljnije ugrozili gol Fabjana Tomića.

Prva zanimljiva akcija odigrana je u 10. minuti kada je Matić nakon ubačaja glavom pogodio u blok, nakon čega se lopte dokopao Galić koji dosta iskosa nije uspoio iznenaditi dobro postavljenog vratra Vala. Isti igrač je i desetak minuta poslije pokušao glavom, također malo iskosa i opet nedovoljno dobro.

Najbolje situacije za gol Junak je imao u 36. minuti. Prvo je Batinović odlično iz slobodnog udarca s 20 metara pucao u gornji lijevi kut, ali jednako je dobro reagirao vratar Ljubić i loptu poslao u korner, nakon kojeg je Matić glavom iz dobre situacije pucao pored gola.

Junak je u drugom dijelu prvi put zaprijetio u 56. minuti kada je Gabrić s 18 metara iz okreta pucao tik pored desne vratnice. Gosti su uzvratili četiri minute poslije, Čulić je iz slobodnog udarca s 22 metra dobro pucao, ali spreman je bio i vratar Tomić. Bilježimo i dobar pokušaj Gale s 18 metara, ali ponovno je spreman bio vratar gostiju.

U 77. minuti Junak je konačno naplatio bolju igru. Ćorić je izveo korner, lopta završila na drugoj strani odakle je Batinović vratio na peterac, gdje je spreman čekao Gabrić i zakucao je pod gredu za 1:0. Mogao je Gabrić i do drugog gola u 83. minuti, ali udarac s 15 metara završio je pored desne vratnice.

Junak će već u srijedu odigrati susret 29. kola, protiv OSK-a na Golim brdima. Utakmica počinje u 17 sati.