Junak slavio protiv Zagore, na vrhu poretka neviđena gužva

Objavljeno: 4 svibnja, 2019

Nogometaši Junaka slavili su u dvoboju sa Zagorom, poslije vrlo dobre utakmice u kojoj su dominirali tijekom svih 90 minuta. Na kraju je susret zaključen rezultatom 3:1, ali vrlo lako je to moglo biti i uvjerljivije izraženo…

Junak – Zagora 3:1 (1:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 350
Sudac: Josip Budan (Podgradina)
Strijelaci: 1:0 S. Barać (16.), 1:1 Slugan (58. 11m), 2:1 Vuleta (62.), 3:1 Andrić (90.)
Najbolji igrač: Leo Andrić (Junak)

Junak: Cyprian, S. Barać (od 51. Vuleta), Marunica), M. Barać (od 92. Buljan), Puljić (od 46. Jukić), Bilić, Čaljkušić, Džoni, Andrić, Vardić, Botica.

Zagora: Slavica, Vuković (od 74. Ninčević), Pezo, Petranić (od 83. Barada), Slugan, Jurišić (od 65. Knez), Rajčić, Stojak, Ljuba, Bitunjac, Sablić.

Odlično je Junak otvorio susret protiv Zagore. Već od prvih minuta počelo je sijevati oko gola gostiju. Bilježimo u drugoj minuti udarac Marunice malo preko grede, nakon što ga je uposlio danas inspirirani Andrić koji je još u narednim minutama pogodio i vratnicu, malo prije gola.

U 16. minuti konačno se zatresla i mreža gostiju. Marunica je ubacio pred gol Zagore, lopta se od obrambenog igrača odbila do Vardića koji potom dodaje do Stipe Baraća, a ovaj s pet -šest metara pogađa za 1:0.

Junak je i do odmora dominirao, opasno su prijetili Džoni, Andrić, M. Barać i S. Barać, dok su na drugoj strani najbolju priliku gosti su imali u 44. minuti kada je po lijevoj strani prošao Vuković nakon čega je uposlio Sablića čiji je udarac iz blizine u posljednji trenutak blokirao Čaljkušić.

Ipak, gosti do poravnanja stižu udarcem s bijele točke u 58. minuti, a strijelac je bio Slugan. No, dojam je kako je jedanaesterac prestrogo dosuđen. Naime, Vardić je branio tijelo rukama, dakle ruke su bile na prsima i nije bilo govora da je na taj način povećao obujam tijela.

Samo četiri minute poslije stiže odgovor Junaka. Ovog puta najbolje se pred golom snašao Vuleta koji koristi odbijanac, nakon udarca Vardića, i silovito poteže pod gredu s nekih sedam metara za novo vodstvo Junaka.

Izuzetno raspoloženi i rastrčani Vuleta inicirao je novu odličnu priliku za Junak. U 75. minuti prošao je s desne strane i ubacio pred gol Zagore gdje je čekao M. Barać čiji udarac glavom završava malo pored vratnice.

“Točku na i” stavio je Andrić golom kojeg je postigao iz gužve u 90. minuti utakmice, što mu je bila kruna odličnog nastupa i potvrda da Junak i dalje ostaje u utrci za naslovom prvaka.

U sljedećem kolu Junak gostuje u Baškoj Vodi.