Junak slavio u derbiju Cetinske krajine

Objavljeno: 24 svibnja, 2014

Junak-Hrvace1

Kolo prije kraja Junak je sasvim zasluženo slavio protiv prilično oslabljenih Hrvaca, međutim, u posljednoj minuti ga je samo sreća spasila od sigurnog gola i osvajanja tek boda nakon vodstva od 2:0…

JUNAK – HRVACE 2:1 (1:0)

Treća HNL, 33. kolo
Gradski stadion Sinj, gledatelja: 400
Sudac: Ivo Krečak
Strijelci: 1:0 Vardić 37′ -11m, 2:0 Ramljak 53′, 2:1 Stipić 86′

JUNAK: Bikić, Vardić, Ramljak, Barać M., Milić, Petričić, Samardžić (od 66. Perić), Mišerda, Barać D., Jurić (od 37. Kušeta), Matijašević (od 55. Roguljić). Trener: Dean Računica.

HRVACE: Kulić, Vuković, Ajduković, Zorica, Ćelić, Buljac, Stipić, Alebić (od 70. Bešlić), Velimirović, Vučković, Anušić (od 75. Bradarić). Trener: Davor Višić

Derbi Cetinske krajine pripao je sinjskim Plavima, što i nije neočekivano ako se u obzir uzme činjenica da je gostima falilo pola momčadi pa su i na klupi za pričuve imali tek tri igrača. No, sama utakmica nije imala samo rezultatski karakter, nego i onaj humanitarni u kojem će sav prihod od prodanih ulaznica (4020 kuna) biti proslijeđen za pomoć potopljenim dijelovima Slavonije.

Puno odlučnije utakmicu je otvorio Junak i već u prvim minutama došao u dvije velike prigode. Prvu je nakon svega 40-ak sekundi igre upropastio Barać koji je loše zahvatio Vardićev ubačaj na desetak metara od gola, dok su nešto kasnije Matijašević i Jurić zasmetali jedan drugom u malo je reći idealnoj situaciji na pet metara od gola i to nakon ubačene lopte Ramljaka, ujedno najboljeg pojedinca na utakmici.

Bezopasne Hrvace u prvom su dijelu kreirale tek jednu priliku, nakon što se Velimirović krasno oslobodio Matea Baraća, ali njegov udarac završio je iznad prečke. Bilo je to u 34. minuti, a tri minute poslije Junak je došao do vodstva. Otprilike u isto vrijeme Jurić je nakon jednog dulea ostao ležati pa je domaći trener već zarana morao posegnuti za prvom promjenom.

Igrala se 37. minuta kada je Domagoj Barać povukao kontu, ušao s loptom u kazneni prostor gdje ga je sapleo Buljac, pa je sudac sasvim opravdano pokazao na bijelu točku s koje je siguran bio Vardić za vodstvo Plavih od 1:0.

Početkom nastavka Junak je udvostručio svoje vodstvo, a ovaj put Ramljak je sam učinio sve. Oduzeo je loptu, oslobodio se čuvara, ušao u kazneni prostor i rutinirano prizemnim udarcem pogodio dalji kut vratara Kulića.

U 60. minuti odlično je po lijevoj strani poput brzog vlaka prošao Domagoj Barać, prevario svog čuvara i povratnom loptom dobro uposlio Samardžića koji iz prve puca tik pored vratnice. Ipak, od tog trenutka Junak se nekako pritajio, kao da se zadovoljio s vodstvom, što su gosti iskoristili i počeli sve više prijetiti.

Tako je u 63. Anušić s vrha kaznenog prostora uposlio usamljenog Vukovića malo iskosa na desetak metara od gola, čiji snažan udarac prolazi uz samu vratnicu. Bio je to samo nagovještaj vrlo uzbudljive završnice, ali gola i za goste.

Četiri minute prije kraja sudac je dosudio slobodan udarac za Hrvace na 20 metara od gola, loptu je namjestio Stipić i sjajno pogodio u gornji kut za 2:1. U sudačkoj nadoknadi pritisak Hrvaca umalo je rezultirao izjednačenjem, ali udarac glavom Vučkovića nakon ubačaja iz kornera odsjeo je na vratnici pa su u konačnici sva tri boda ostala u Sinju.