Junak slavio u derbiju protiv Uskoka i s prve pozicije ulazi u posljednjih 180 minuta

Objavljeno: 18 svibanj, 2019

U derbiju kola, sudaru vodećeg dvojca, Junak je slavio protiv Uskoka, što ga je dva kola prije kraja dovelo na vodeću poziciju i samo korak od osvajanja naslova prvaka. Briljantno prvo poluvrijeme zaključeno je s tri gola viška na strani sinjske momčadi, Uskok je zaprijetio u nastavku, ali do drugog gola stigao je tek u posljednjim sekundama utakmice…

Junak – Uskok 3:2 (3:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 1300
Sudac: Ante Žilić (Škabrnja)
Strijelci: 1:0 Marunica (28.), 2:0 Džoni (43.), 3:0 Botica (45.+1), 3:1 Teklić (77.), 3:2 Radovniković (90.+4)
Najbolji igrač: Ivan Jakov Džoni (Junak)

Junak: Cyprian, Marunica, M. Barać, Bandalo (od 81. Čaljkušić), Puljić, Bilić (od 69. Katuša), Džoni, Andrić, Vardić, Botica, Vuleta. (od 91. Jukić).

Uskok: Valenta, Radovniković, Mihovilović (od 46. Pleština), Vrdoljak, Maretić, Zeljković (od 46. Baković), Radić (od 75. Farić), Vukušić, Žižić, Teklić, M. Vučemilović-Grgić.

Već od prvih minuta Junak se postavio čvrsto i odlučno, navalio je svim snagama na gol Uskoka, stoga smo već u drugoj minuti zabilježili odličnu situaciju u kojoj se našao Andrić, ali oklijevao je pri udarcu i prilika je otišla u nepovrat. U 14. minuti Vuleta je idealno uposlio Matea Baraća koji neometan s pet metara loše zahvaća loptu.

Gosti su odolijevali do 28. minute. Slobodni udarac tada je za Junak s 18 metara izveo Marunica, kroz živi zid po zemlji, a jaka lopta iznenadila je i vratara gostiju te mu, čini se, prošla kroz noge i na kraju završila u mreži. Nešto kasnije Džoni je pronašao Baraća u kaznenom prostoru, a ovaj iz nove odlične pozicije pucao pored gola.

Ipak, nadahnuta predstava Junaka novim golom nagrađena je u 43. minuti. Uskok je izgubio loptu na sredini terena, Junak jurnuo u kontru “četiri na dva”, Barać krasno poslužio Džonija koji ulazi s desne strane i loptu šalje u suprotni kut za 2:0.

U prvoj minuti nadoknade Junak je izveo korner, u gužvi se lopte dokopao Andrić nakon čega je odmah kratko dodao do Botice koji s 10-ak metara pogađa za 3:0, za veliko veselje odlično popunjenih tribina koje su velikim pljeskom nagradile svoje ljubimce prilikom odlaska na zasluženi odmor.

Junak se u nastavku povukao na svoju polovicu, loptu je prepustio Uskoku, tažeći priliku iz kontri i polukontri, ali gosti su tada počeli sve više prijetiti. Uskok nije odustajao, sve karte bacio je u napad i u 77. minuti došao do gola.

Situaciju je umnogome zakuhao vratar Junaka Cyprian istrčavanjem gotovo do korner zastavice, nakon čega ga je Maretić prebacio pa je Teklić lakoćom zabio u praznu mrežu. U posljednjim sekundama ubačaj iz kuta izveo je Vukušić, a najviši u skoku bio je Radovniković koji je glavom postavio konačnih 3:2.

U svakom slučaju je zanimljivo i spomenuti kako je u petak u bračnu luku uplovio i stoper Junaka Andrija Bandalo, a već danas bio je na terenu u zadnjoj liniji, što je mu definitivno služi na čast.

U sljedećem kolu Junak je gost Kamenu u Ivanbegovini.