Junak slavio u Pločama i poveo u poretku trećeligaša

Objavljeno: 1 rujna, 2018
Jadran LP - Junak

Novu odličnu utakmicu odigrao je Junak u Pločama odakle se, na krilima Petra Bašića-Šiške, vratio s punim plijenom i vodećim mjestom u poretku…

Jadran LP – Junak 1:2 (0:1)

Sudac: Roko Režan (Bibinje)
Strijelci: 0:1 Bašić-Šiško (41.), 0:2 Bašić-Šiško (85.),1:2 Šunjić (88.)
Igrač utakmice: Petar Bašić-Šiško (Junak)

Jadran LP: Batinović, Barbir, Raič, Primorac (od 80. Pijević), Šuto, Marko Musulin, Herceg, Martin Musulin, Maleta (od 55. Kalfić), Nikolac (od 55. Šunjić), Šutalo.

Junak: Ćurković, S. Barać, Marunica, M. Barać (od 86. Jukić), Bandalo, Vuleta, Bašić-Šiško, Andrić (od 63. Jandrek), Vardić, Botica, Puljić (od 68. Batinić).

Jadran je bolje otvorio susret, prijetili su Šutalo, Herceg i Maleta, međutim, mreža na golu Junaka ostala je netaknuta. Junak se prema kraju prvog dijela počeo otvarati i sve više prijetiti.

Iz tog razdoblja bilježimo ubačaj Marunice prema Mateu Baraću koji potom upošljava Stipu Baraća, ali njegov udarac nije završio na željen način. Bila je to tek najava gola koji će uslijediti u 41. minuti. Naime, Puljić je ubacio pred gol domaćih, a Bašić-Šiško pogodio za 1:0.

Junak je odlično ušao u nastavak susreta, potpuno je preuzeo inicijativu pored poprilično istrošenih domaćina koji su u tjednu imali i uspješnu Kup obvezu protiv Bjelovara.

Redale su se tako prilike Junaka, dva puta pokušavao je odlični Bašić-Šiško, jednom je svoj udarac okušao i Puljić, ali vratar Batinović u sva tri navrata je izašao kao pobjednik. U jeku napada Junaka veliku priliku za domaće propustio je Kalfić kojem je odlično obranio Ćurković.

Junak se nakon toga ipak malo povukao, čekao je da se domaćini malo više otvore i to mu se isplatilo u 85. minuti kada je Mateo Barać odlično povukao do pred gol Jadrana te potom nesebično uposlio Bašića-Šišku koji pogađa za 2:0.

Jadran je do kraja ipak uspio doći do jednog kola. Naime, u 88. minuti Šunjić je poentirao, ali do kraja susreta sinjska momčad je znala obraniti stečenu prednost.

Sljedeće kolo Junaku nosi domaći ogled protiv prošlogodišnjeg prvaka Croatije.