Junak u završnici utakmice s igračem više prosuo dva gola prednosti

Objavljeno: 16 studenoga, 2019
Junak Uskok

Junak je protiv Uskoka imao baš sve, dva gola prednosti i igrača više, ali uporni gosti u samoj završnici utakmice stigli su do poravnanja i to golom u doslovno zadnjim sekundama…

Junak – Uskok 2:2 (0:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 350
Sudac: Vesna Budimir (Podstrana)
Strijelci: 1:0 Andrić (60.), 2:0 Maganić (70.), 2:1 Baković (83.), 2:2 Vojković (90.+4)
Crveni karton: Ivan Žižić – drugi žuti (44.)
Najbolji igrač: Josip Vojković (Uskok)

Junak: Runje, Barać (od 88. Fuštin), Mihovilović (od 75. Bilić), Marunica, Bandalo, Andrić, Jandrek, Kukoč, Vuković, Vardić, Mastelić (od 64. Maganić).

Uskok: Odža, Baković (od 89. D. Vučemilović-Grgić), Radovniković, Cikojević (od 64. Ćubelić), Šošić (od 60. Pavlinović), Teklić, Pekić, Vojković, Vukušić, Žižić, M. Vučemilović-Grgić.

Nakon samo minute igre gosti su imali prvu veliku priliku. Šošić je s desne strane ubacio, a Cikojević sa šest metara neometan glavom pucao pored gola. Novu stopostotnu priliku Klišani su imali i u 12. minuti, a ovog puta na ubačaj Žižića Cikojevićev je udarac glavom obranio Runje.

Dvije minute poslije nova odlična prilika gostiju, ali udarac glavom Pekića otišao je pored gola. Puno sreće imao je Junak u tim situacijama, a prvu svoju dobru priliku imao je u 17. minuti kada je Andrić uposlio Jandreka koji iskosa s desne strane puca pored gola.

Obostrana ofenziva po izrazito teškom terenu se nastavila i u narednim minutama. Ponovno je prijetio Junak u 21. minuti. Akciju je započeo Vardić koji je dodao do Jandreka, a ovaj do Baraća čiji prvi udarac brani Odža, dok drugi odlazi preko gola.

Već u 25. minuti gosti dolaze u novu dobru situaciju, ali udarac Šošića odlazi preko gola. Gotovo je nevjerojatno što je promašio Baković u 41., nakon ubačaja Vukušića iz kornera, kada je s tri metra neometan nogom prebacio cijela vrata.

Imao je i Junak sjajnu šansu u 42. minuti, Kukoč je podvalio loptu iza leđa obrane za Andrića koji s desetak metara loše zahvaća loptu i šalje je pored vratara. Minutu prije odlaska na odmor drugi žuti zaradio je Žižić kod gostiju, nakon neopreznog starta uz aut liniju nad Vardićem.

S igračem više Junak je u nastavak krenuo dosta agresivnije prema golu Uskoka. Dva puta je s 18 metara pucao Jandrek, oba puta pored gola, ali jasna je bila intencija da se što više po mokrom terenu puca na gol.

Nagrada za uložen trud stigla je u 60. minuti susreta. Mihovilović je ubacio iza leđa obrane prema Andriću koji prima loptu, oslobađa se čuvara i pogađa za 1:0. Mogli su domaći i do drugog gola u 69. minuti, ali velike prilike Jandreka i Andrića obranio je Odža.

Junak je do drugog gola stigao u 70. minuti. Maganić je primio loptu kod kornera, zatim se krasno oslobodio čuvara, povukao do ruba kaznenog prostora i maestralno pogodio u suprotne rašlje za 2:0. Pet minuta poslije iz igre je izašao do tada ponajbolji na terenu Mihovilović, što se itekako osjetilo u igri Junaka.

Za dramu na kraju pobrinuo se Baković koji je glavom, nakon ubačaja s desne strane, pogodio za 2:1 u 83. minuti. Odličnu je priliku imao i Teklić nekoliko minuta poslije, ali srećom po domaće pucao je preko gola s oko 12 metara.

Sreće po Junak ipak nije bilo u posljednjoj, četvrtoj, minuti sučeve nadoknade kada je poslije prekida te nekoliko udaraca i odbijanaca lopta završila kod Vojkovića kojem nije bilo teško pogoditi u praznu mrežu za 2:2.