Junak unatoč porazu u Zmijavcima ostao u Trećoj ligi

Objavljeno: 19 svibnja, 2018

Iako je poražen u Zmijavcima, Junak je ipak osigurao opstanak u trećeligaškom rangu natjecanja. Imali su Plavi vodstvo sve do 89. minute i onda sve prosuli…

Croatia – Junak 3:2 (1:1)

Igralište ŠRC Marijan Šuto-Mrma. Gledatelja: 1500
Sudac: Josip Budan (Podgradina)
Strijelci: 0:1 Barać (4.), 1:1 Gudelj (16.), 1:2 Marunica (52., 11m), 2:2 Serdarušić (89.), 3:2 Mrkonjić (90.)
Najbolji igrač: Marijan Karoglan (Croatia)

Croatia: Vugdelija, Jović ( od 65. Serdarušić), Vidošević, Ćapin (od 62. Karoglan), Šabić M., Šabić I. (od 57. Stipić), Šaravanja, Begić, Mrkonjić, Gudelj, Todorić.

Junak: Labrović, Mornar, Marunica, Katuša, Vuleta ( od 72. Jukić), Vukušić (od 89. Bitunjac), Križanac, Barać, Andrić ( od 82.Šentija), Vardić, Botica.

Turbulentnu sezonu Junak je ipak zaključio opstankom u ligi, što je u ovom trenutku najvažnije, ali u svakom slučaju lakše je bilo igrati sa spoznajom da je Solin izborio opstanak u Drugoj ligi i time spasio još jednog predstavnika iz Treće HNL-jug.

Susret iz kuta navijača Junaka nije mogao bolje započeti. Već u četvrtoj minuti Vukušić je odlično uposlio Baraća koji je efektno matirao vratara domaćih za 0:1. Domaći su u 16. minuti ipak došli do izjednačenja za koje je zabio Gudelj, a ujedno je to bio i rezultat poluvremena.

U nastavku ponovno je Junak prvi došao do gola. Ovog puta Vardić je ubacio pred gol Croatije, gdje jedan od domaćih rukom zaustavlja loptu, zbog čega je sudac opravdano pokazao na bijelu točku s koje je precizan bio Marunica.

Za Junak je sve idilično izgledalo do minutu prije kraja, ali tada sve dobro pada u vodu. Prvo je Serdarušić pogodio iz slobodnog udarca za 2:2, da bi u 90. minuti Mrkonjić izašao sam na vratara Labrovića i lakoćom poentirao za potpuni preokret i pobjedu Croatije.