Junak zasluženo slavio u derbiju Cetinske krajine

Objavljeno: 18 listopada, 2015

Hrvace - Junak

U silno borbenoj, na trenutke i previše žustroj, utakmici Junak je slavio u Hrvacama i time potvrdio da se iz kola u kolo diže u formi i da je najbolje tek pred njim. Sinjani su ukupno gledajući zaslužili slaviti i većom razlikom od ove, imali su nekoliko nevjerojatnih prilika, gađali su i grede, ali pobjeda ipak im nije izmakla unatoč furioznoj završnici Hrvaca…

Hrvace – Junak 2:3 (0:1)

Hrvace – Igralište u Hrvacama. Gledatelja: 1000
Sudac: Damir Silić (Dicmo)
Strijelci: 0:1 Sablić (16), 0:2 Sablić (62-11m), 0:3 Klarica (75), 1:3 Čović (78), 2:3 Mamut (90+1)
Crveni kartoni: Branimir Borozan (Hrvace) (61), Jure Gale (Junak) (64)
Najbolji igrač: Željko Sablić (Junak)

Hrvace: Milina, Ajduković, Maloku, Maganić (od 11. Mažurin), Vardić (od 80. Barać), Marunica, Mamut, Borozan, Bilandžić (od 46. Čović), Božinović, Vukušić.

Junak: I. Banić, Bandalo, Gale, Božinović, Jandrek, Vučković, D. Banić, A. Buljan (od 54. Klarica), Sablić, Velemirović (od 77. J. Buljan), Pajčić.

Nakon uvodnog odmjeravanja snaga i pokušaja Malokua s jedne te Sablića s druge strane, domaćin se našao u nemalim problemima. Prvo je u 11. minuti zbog obnovljene ozljede igru napustio Maganić, najbolji igrač domaćih u dosadašnjem dijelu prvenstva, da bi se pet minuta poslije zatresla i mreža Hrvaca.

Sablić je primio dugu loptu između dva čuvara i sjurio se sam prema golu, zaobišao vratara i lakoćom poentirao za vodstvo Plavih. Samo dvije minute poslije jedanaesterac za Hrvace, zbog očitog igranja rukom Vučkovića, ali na žalost domaćih navijača Ajduković je pogodio vratnicu. Nešto kasnije i Marunica se našao u prilici, ali udarac glavom završio pored gola i to je bilo to od domaćina iz prvog dijela.

S druge strane Junak je imao nekoliko nevjerojatnih prigoda za gol. U 33. minuti dobro su kombinirali Pajčić i Jandrek, međutim, udarac potonjeg završio je tik pored gola. Dvije minute prije odlaska na odmor Sablić je iz slobodnog udarca pogodio spoj vratnice i grede, da bi se lopta potom odbila točno na glavu Jandreka koji sam s pet metara loptu umjesto u praznu mrežu šalje u gredu. Mogao je Junak i u 45. zabiti gol, ali Sablić se u idealnoj situaciji spetljao i dozvolio obrani Hrvaca da očisti neugodnu situaciju.

U nastavku utakmice dosta nervoze, tri nova gola i dva isključenja. Prije nego je Junak zabio novi gol, u odličnim situacijama našli su se A. Buljan i Božinović, ali na kraju su domaćini ostali neokrznuti.

Igrala se 61. minuta kada je Jandrek umaknuo obrani Hrvaca, Borozan ga srušio unutar kaznenog prostora i zaradio isključenje, a Sablić neobranjivo pogodio za 2:0. Vrlo brzo i Junak je ostao s igračem manje, nakon što je Gale nepotrebno grubo nasrnuo na Mamuta i opravdano dobio crveni karton.

Hrvace su tada zaigrale otvorenije, ali već u 75. minuti brzu akciju Junaka poveo je Pajčić, lopta doša do Klarice koji ulazi malo iskosa i zabija za velikih 3:0 svoje momčadi.

Činilo se da je susret i konačno riješen trećim golom Junaka, ali tada su i Hrvace došle do daha i zamalo kaznile neodgovorno opuštanje Plavih. Na 3:1 smanjio je Čović glavom nakon kornera s lijeve strane, dok je u prvoj minuti sudačke nadoknade Mamut u mrežu pospremio ubačaj s desne strane. U preostalih minutu i pol Hrvace nisu došle u priliku, što je značilo da je Junak definitivno uhvatio priključak sa samim vrhom poretka.