Junaku golijada protiv Neretve, tri gola Sablića i povratak Maligana

Objavljeno: 23 svibnja, 2015

Junak - Kamen

Četvrtu pobjedu u nizu ostvario je Junak svladavši na domaćem terenu Neretvu s 4:3, nakon što se zarana suočio s minusom od dva gola. No, najupečatljiviji detalji s utakmice bili su “hattrick” Sablića i povratak Maligana na stadion…

Junak – Neretva 4:3 (1:2)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 250
Sudac: Josip Zec (Split)
Strijelci: 0:1 D. Brečić (8), 0:2 Batinović (33), 1:2 Sablić (42), 2:2 Sablić (48), 3:2 Jelić (80), 4:2 Sablić (83), 4:3 Jerković (88)
Najbolji igrač: Željko Sablić (Junak)

Junak: Banić, A. Buljan, Lipotić, Vardić, Jelić (od 82. Vukušić), Sablić (od 87. Vukas), Jandrek, Roguljić (od 90 G. Ramljak), J. Buljan, Maganić, D. Ramljak.

Neretva: Hodžić, Kaleb (od 84. Ereš), Paponja, Kuran, Glavan, Vrnoga, Batinović (od 75. Jelavić), Šutalo (od. 55. Dodig), Jerković, Brečić, Crnčević.

Unatoč kišom natopljenom terenu Junak i Neretva odigrali su vrlo dobro poluvrijeme u kojem je sinjska momčad imala terensku inicijativu, a Neretva više ideje na suparničkoj polovici, što je znala i kapitalizirati s dva gola.

Za vodstvo gostiju, nakon dobre kombinacije, pogodio je Brečić u sedmoj minuti s 14 metara, u donji desni vratarev kut. Neretva je u tim trenutcima djelovala kudikamo povezanije, napadi su joj bili smisleniji, a taman kad se Junak počeo buditi Batinović je ušao iza leđa obrane i iskosa s lijeve strane pogodio za 0:2 i veliku prednost svoje momčadi.

Tri minute prije odlaska na odmor Junak je smanjio. Ante Buljan je dugom loptom izbacio Sablića u kontru, a prvi strijelac lige je lakoćom se otresao svojih čuvara poentirao pored vratara gostiju. Veliku priliku imao je i Jelić u 44. minuti, ali umjesto udarca odlučio se na asistenciju i pogriješio.

Već u 48. minuti nova kontra Junaka, ovaj put je povukao Josip Buljan, a na pravom mjestu u pravo vrijeme ponovno se našao Sablić i novim golom stvari vratio na početak (2:2). Gol za izjednačenje u potpunosti je oslobodio Plave koji su potom zagospodarili terenom i samo je bilo pitanje vremena kad će doći do potpunog preokreta.

Junak je na vodstvo morao čekati do 80. minute. Prekrasnu akciju započeo je Lipotić, pravovremeno loptu proslijedio do Sablića koji se lijepom varkom oslobodio svog čuvara i idealno uposlio neometanog Jelića na drugoj vratnici kojem nije bilo teško zabiti za 3:2.

Nakon svega tri minute igre i treća kontra Junaka završila je u nogama Sablića koji i treći put pogađa, drugi put na asistenciju J. Buljana. Konačnih 4:3 postavio je Jerković dvije minute prije kraja, nakon čega više nije bilo promjena rezultata.

No, danas je na stadionu bilo i neobično bučno. Naime, potpuno neočekivano sjevernu stranu tribine zaposjelo je 30-ak Maligana, naoružanih bubnjevima i šalovima, koji unatoč kiši 90 minuta nisu prestajali s pjevanjem, čime su podsjetili kako je to nekada bilo. Slavlje i zajednička pjesma na kraju bila je slika za koju se voli reći kako vrijedi više od tisuću riječi.