Junaku “mršavi” bod u sudaru s Jadranom

Objavljeno: 20 rujan, 2014

Junak - Jadran

Junak nije uspio slaviti u šestom prvenstvenom kolu protiv Jadrana iz Ploča. Na kraju tek bod, malo i premalo u odnosu na očekivano i činjenicu da su gosti doputovali oslabljeni…

Junak – Jadran LP 1:1 (0:1)

Sinj, Gradski stadion.

Gledatelja: 250

Sudac: Ivan Zdrilić (Poličnik)
Strijelci: 0:1 Mustapić (8′), 1:1 Sablić (84′)
Igrač utakmice: Zvonimir Bekavac (Junak)

Junak: Bikić, Bašić (od 71. A. Buljan), Runje, Ljubas (od 46. Barać), Bekavac, Matijašević, Sablić, Samardžić, J. Buljan, Lipotić (od 46. Jelić), Ramljak.

Jadran LP: Čagalj, Barbir, Vejić, Krstičević, P. Raguž (od 68. Krilić), Lešić (od 89. Franić), Primorac, Mustapić (od 80. Družijanić), Katić, Nikolac, E. Raguž.

Nakon tri pobjede u isto toliko kola, Junak je zaredao s jednakim brojem utakmica bez pobjede, od čega su jednom poraženi, a dva puta kod kuće ulovili tek po bod.

Već u petoj minuti Ramljak je neometan, nakon ubačaja Samardžića iz kornera, promašio loptu na pet metara od gola, a tri minute poslije potpuni šok. Gosti su uputili naoko bezopasnu dugu loptu iza leđa obrane Junaka, međutim, Bikić je prilikom ispucavanja pogodio u Mustapića, od kojeg se lopta odbila u gol.

Već u 15. minuti Junak je mogao i trebao doći do izjednačenja. Odlična akcija, u kojoj su sudjelovali Matijašević, Buljan, Lipotić i Samardžić, zaključena je slabim udarcem potonjeg u situaciji jedan na jedan s vratarem iz idealne pozicije unutar kaznenog prostora.

Nešto kasnije u prilikama su bili Matijašević i Sablić, ali njihovi pokušaji nisu bili dovoljno precizni. Još jedna velika prilika za Junak dogodila se u 38. minuti, kada je kontru povukao Samardžić, u peterac s desne strane zavrnuo Ljubas, a Sablić iz trka zatresao gredu.

Prvi smisleniji izlet na polovicu domaćih gosti su izveli u 61. minuti, ali mlak udarac Lešića iz dobre pozicije završio je u rukama Bikića. U narednih pet minuta dva udarca Plavih, od kojih je Jelićev završio pored gola, a Sablićev s vanjske strane male mreže. Još je u 74. s vrha kaznenog prostora pucao Matijašević, također izvan okvira gola.

U 83. gosti su imali kontru za potvrdu punog plijena, oči u oči s vratarem, ali Bikić je amortizirao udarac Lešića, nakon čega je Bekavac odbio loptu u korner. Samo minutu poslije stigla ih je kazna.

S lijeve strane nabacio je Samardžić, a manirom iskusnog rutinera Sablić pogodio za 1:1, što se pokazao kao konačan rezultat. Do kraja susreta preskakanje igre i dva kornera nisu urodila plodom, pa su gosti zadovoljni napustili Sinj s bodom u džepu.