Juniori Alkara zaustavljeni u polufinalu, prvo mjesto uvjerljivo osvojila Cibona

Objavljeno: 14 svibnja, 2019

Juniori Alkara zaustavljeni su u polufinalu sinjskog turnira Prvenstva Hrvatske od Zadra, ali odličan dojam koji su mladići trenera Denisa Bobete ostavili proteklih dana time nije niti malo izgubio na sjaju…

Alkar je vrlo dobro otvorio susret protiv Zadra, u nekoliko navrata imao je i vodstvo, a tek u samoj završnici prve četvrtine Zadrani su ostvarili šest koševa viška.

Odličan gostujući napad na jednak je način nastavio i u drugom periodu, semafor je pokazao plus 15 za Zadar na poluvremenu, a konačan slom Alkar je morao potpisati u trećoj četvrtini. Završni period otišao je na stranu sinjske momčadi, taman dovoljno da poraz bude ublažen.

Bez obzira na poraz, Alkar je odradio strašan posao na ovom turniru, svrstao se među osam najboljim momčadi u državi, a ne treba smetnuti ni kako je u izlučnom dvoboju svladao prošlogodišnjeg finalista Šibenik, što dovoljno govori u prilog tezi kako ovaj rezultat ima veliku težinu.

Novu odličnu utakmicu za Alkar je odigrao Frano Pralija koji je zabio 31 koš, uz još četiri skoka, tri osvojene lopte i dvije asistencije. Bilježimo i dobar nastup Ivana Jurele pored čijeg se imena skupilo 16 koševa i pet skokova. Oba igrača šutirala su preko 80 posto iz igre.

U finalnom dvoboju Cibona je slavila protiv Zadra (90:75), odlično su odigrali Rašić i Prkačin, što je bilo i više nego dovoljno pored jedinog raspoloženog zadarskog igrača Jure Planinića.

Na završni turnir plasirali su se Cibona i Zadar sa sinjskog turnira te Split i Cedevita s turnira u Zagrebu.

U poluvremenu finalne utakmice mlađe kategorije Alkara, odnosno polaznici Škole košarke Alkar i treneri Roko Caktaš te Damir Domazet, primili su zaslužene medalje i nagrade zbog sjajnih rezultata ostvarenih na županijskim, regionalnim i državnim natjecanjima.