Kadeti RK Sinj prvaci Hrvatske

Objavljeno: 20 svibnja, 2019

Na dobro popunjenom SC ‘Ivan Poljak Sokol i Andrija Alčić’ u Sinju jučer, 19. svibnja održan je finalni turnir PH za kadete uzrasta U-16, u kojoj su mladi sinjski Ragbijaši nadjačali Zagreb u finalu i podignuli pehar za prvaka Hrvatske.

Na turniru su sudjelovale ekipe Zagreba, Nade, Sinja i Mladosti koja je bila van konkurencije. U prvom razigravanju ekipa Zagreba, pod vodstvom trenera Bartolića, pokazala je zavidan nivo igračke discipline i prijenosa lopte, što je za mladiće iz Splita bio prevelik zalogaj, te su Zagrebaši slavili rezultatom 24:10. Nakon toga naši Minioni su izašli pred domaću publiku i razgiravali s ekipom Nade, koju su vrlo lako svladali rezultatom 31:0 (13:0) i prolazak u finale s ekipom Zagreba.

U finalu su snage odmjerili ekipe Zagreba i Sinja u utakmici, koja je definitvno opravdala status velikog finala, gosti su bolje otvorili susret te su naše mladiće kažnjavali za svaku grešku u napadu, da bi polovinom prvog poluvremena poveli iz uspješno pretvorene kazne Vranešića. Minioni se bude, ali uporna obrana gostiju izgurala je je kapetana Sinja iz zgoditka za poluvrijeme i rezultat 3:0. U drugom poluvremenu gledamo Sinj koji pokušava iskoristiti svoju fizičku nadmoć nad gostima, ali nikako ne uspijeva brzo prenijeti loptu, a gosti uspješnk brane svoj prostor. Zatim bljesak i lopta nalazi spretne ruke sjajnog Šušnjare za vodstvo Sinja 5:3. Sinj ponovo dolazi u priliku za polaganje, ali nervoza je ušla u redove Miniona, dešava se pad koncentracije i 2 žuta kartona. Sinj se brani, a povratkom Gašpara s kažnjeničke klupe, fizički jaki Luka unosi protivnika u prostor zgoditka i slavlje je moglo početi, a točku na i stavlja kapetan Vidić i za konačni rezultat 12:3.

Nakon finala u revijalnom susretu izmješane momčadi Sinja i Mladosti odigrale su utakmicu u kojoj je slavila momčad Mladosti.

Trenerski dvojac TomićLabrović pohvalili su naše momke koji su pokazali borbenost i sjajnu obrambenu igru, ali i goste koji su pokazali zavidnu razinu usvojenog igračkog znanja. Trener Tomić kao najbolje pojedince istaknuo je Marina i Mislava Šušnjaru, Prološčića i Gašpara, te je čestitao svojim Minionima na ovom peharu.

Za RK Sinj nastupili su: M. Tomić, A. Pavić, L. Gašpar, M. Cvitković, M. Domjanović, M. Radan, L. Vučemilo, J. Vidić, L. Šušnjara, L. Prološčić, N. Batarelo, M. Šušnjara, N. Barać, A. Smoljo, Mi. Šušnjara, M. Perić, M. Filipović, I. Vujović, D. Držak.