Katastrofa Alkara na Gripama, Split u plusu od 48 koševa!

Objavljeno: 22 prosinca, 2018

Pravu blamažu Alkar je doživio u Splitu koji ga je ponizio s čak 48 koševa razlike. Od prvih minuta bilo je vidljivo da će to biti jedna od najtežih večeri za Alkar u novijem dobu, jer toliku količinu nemoći, bez obzira na izostanke, odavno nismo vidjeli…

Alkar – Split 97:49 (25:6, 25:12, 37:17, 10:14)

Split – Dvorana Gripe. Gledatelja: 700
Suci: Martin Vulić, Leo Roglić, Roko Hordov

Split: Kalajžić (4), Veljačić (15), Rebić (17), Kedžo, Gabrić (11), Runjić (6), Marčinković (6), Jukić (13), Kovačevič (6), Vrgoč (13), Morris, Cobbins (6).

Alkar: Brown, Jurela (2), Boban (2), Modrić, Šimunović-Erpušina (3), Markulin (14), Marić (11), Šipić (9), Žaper, Tvrdić (3), Elez (2).

Već u najavi ovog susreta bilo je jasno da je Split apsolutni favorit, pogotovo jer su u sinjskoj momčadi najavljeni izostanci Vučića, Kanaeta, Svaline i Modrića. Potonji se ipak pojavio u sastavu, ali bez obzira na to, težak poraz bio je neizbježan.

Čak pet i pol minuta igre bilo je potrebno Alkaru da dođe do prvih koševa, zabio je Markulin za 14:2. No, bio je to tek početak kalvarije Alkara. Split je do prvog mini predaha zabio 25 koševa, Alkar tek šest i tu je priči bio kraj, što se rezultatske zanimljivosti tiče.

Split je i u drugoj četvrtini bio na jednakom nivou. Ponovno je 25 koševa završilo u mrežici sinjske momčadi koja je bila “dvostruko bolja” nego u prvih deset minuta. Alkar je bio nemoćan, bila je to klasična igra mačke i miša, sudar dvaju nedoraslih protivnika i tek nešto jači trening za raspoloženi Split.

Niti u nastavku Žuti nisu popuštali, barem ne u trećoj četvrtini i bez obzira na to što je trener Anzulović na parket poslao “rezerviste”, a u igru uopće nisu ulazili Kedžo i Morris. Lakoćom su domaći zabijali iz svih pozicija, a rezultatska katastrofa za Sinjane iz minute u minutu poprimala je novu dimenziju.

Nakon tri perioda igre Split je brojao nestvarnih i ponižavajućih po Alkar 52 koša viška, pritom zabivši čak 37 koševa u tom periodu igre. Najvećih plus 54 domaći su zabilježili u 34. minuti pri rezultatu 91:37, da bi tek u završnici sinjska družina smanjila ispod 50 razlike, na konačnih 97:49.