Katastrofa Junaka u Makarskoj; OSK slavio na Golim brdima

Objavljeno: 31 listopada, 2015

Junak - Primorac (B)

Pravu katastrofu doživio je Junak u Makarskoj, gdje je domaćin slavio s 4:1, čime je sada ponovno šest bodova iza vodećih na ljestvici. S druge strane, razloga za zadovoljstvo imali su Otočani koji su minimalno slavili protiv stobrečkog Primorca…

ZMAJ (M) – JUNAK 4:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Novak (13), 2:0 Novak (25), 2:1 Jandrek (50), 3:1 I. Rašić (58), 4:1 D. Rašić (89)

Sinjskom Junaku nikako ne ide s momčadima koje muku muče s bodovnim učinkom, barem dok im u goste ne dođe i više nego darežljivi Junak. Nakon Zagore, Mosora i Primorca, Junak je kiksao i protiv Zmaja koji baš kao i spomenuti klubovi bilježe loš ulazak u sezonu. Također, u prilog sinjskoj momčadi nije išao niti izostanak Božinovića i Gale, dva igrača od iznimne važnosti za Plave.

Već nakon 25 minuta Junak se suočio s dva gola minusa. Oba gola za domaće zabio je Leopold Novak, prvi u 13., a drugi u 25. minuti, što je uvelike usmjerilo ovu utakmicu.

Iako se Junak vratio u život golom Jandreka iz 50. minute, do kraja su domaćini preko Ivana i Daniela Rašića podebljali prednost na 4:1 i tako sinjsku momčad ponovno udaljili od vrha poretka.

OSK – PRIMORAC 1929 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 S. Banić-Škojo (71)

Do pete prvenstvene pobjede OSK je stigao na domaćem travnjaku protiv stobrečkog Primorca u utakmici koja nije ponudila previše dobrog nogometa, ali domaćini zbog toga sasvim sigurno nisu žalili nakon što je sudac odsvirao kraj.

Jedini gol na utakmici pao je u 71. minuti kada je Omazić ubacio sa desne strane pred gol gostiju, gdje su se vratar i stoper nespretno sudarili pa je lopta došla do Stipe Banić-Škoje kojem nije bilo teško pogoditi za 1:0 i velika tri boda, dovoljna za desetu poziciju na tablici.