Konačno pobjeda! Alkar nakon drame slavio protiv Škrljeva

Objavljeno: 4 ožujka, 2017
Alkar - Škrljevo

Pravu dramu vidjeli smo u sinjskoj sportskoj dvorani, ali na kraju s happy endom, jer Alkar je uspio slaviti protiv Škrljeva, prekinuti crni niz poraza, ali i ono što je najvažnije napraviti veliki korak prema opstanku u ligi. Bio je to pravi ispit karaktera koji su igrači Alkara položili i sada s kudikamo više samopouzdanja ulaze u ostatak sezone…

Alkar – Škrljevo 75:73 (21:13, 11:16, 18:13, 25:31)

Sinj – ŠSD Sinj. Gledatelja: 800
Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Nikola Perlić (V. Gorica), Bojan Kruljac (Zagreb)

Alkar: Boban, Svalina (9), Modrić (4), Dominović (2), F. Vučić, Vrkić (7), Gaurina (13), Bilandžić, Župić, Šarac (7), H. Vučić (23), K. Vučić (10).

Škrljevo: Cook (6), Štemberger (17), Juričić, Boban (5), Hrnjkaš, Perković (10), Konjević (12), Radunić, Williams (23), Molnar, Dubelj.

Vrlo dobro je Alkar otvorio možda i sudbonosni susret protiv Škrljeva, bez respekta, što mu je donijelo prednost na semaforu i određenu dozu samopouzdanja. Ključna je bila dobra igra u obrani, čak je i tranzicija bila osjetno bolja nego u prijašnjim susretima, pa je nakon uvodnih deset minuta Alkar imao višak od osam koševa (21:13). Bio je odličan uvod nakon silnih poraza, iako i dalje se osjetila određena nesigurnost, no zato je borbenost bila na nivou.

Koliko god da je to dobro izgledalo u startu, toliko je otvaranje druge četvrtine bilo loše. Gosti su posložili redove i serijom 8-0 izjednačili, ali do potpunog preokreta ipak nije došlo. Alkar je zbio redove, dosta se doduše mučio za svaki koš, ali barem je “rintao” u obrani, čime je iznova zarađivao šanse u napadu. Sve to rezultiralo je s tri koša prednosti domaćih uoči drugih 20 minuta (32:29).

Nastavak susreta bio je očekivano prožet novom dramom. Alkar se trsio, trudio iz petnih žila, ali gosti su bili jednako uporni i nekoliko puta dolazili na prag preokreta, da bi u 25. minuti i došli do minimalne prednosti. Milačić je tada reagirao minutom odmora, nakon koje se domaća momčad sabrala i do kraja treće četvrtine ostvarila višak od osam koševa.

Baš kao što je bilo i ranije, Škrljevo je ponovno uhvatilo priključak, prijetilo i potpunim preokretom, međutim, tada je Hrvoje Vučić zabio dvije trice u malo vremena, ali jednako dalekometno su uzvratili i gosti pa se ušlo u infarktnu završnicu. Sjajnu rolu u završnici odradio je Svalina koji inače odigrao i odličnu utakmicu, upisao čak 10 asistencija, što je možda i jednako važna stvar kao i sama pobjeda. U penal završnici Alkar je bio čvrstih živaca i na kraju slavio veliku i važnu pobjedu, vrlo vjerojatno vrijednu opstanka u prvoligaškom društvu.

Izjave trenera:

Damir Milačić, Alkar:
– Ono što moji igrače rade na treningu sada su napravili i u utakmici. Ovo je jako bitna pobjeda, ali ne smijemo uletjeti. Mislim da su ključan podatak na utakmici 22 asistencije, od čega je Svalina isporučio njih 10, ali treba naglasak staviti i na briljantnu obranu. Ova momčad Škrljeva je jako dobra, da su bili u ovom sastavu od starta bili bi među osam. Nama je ovo odličan zalog za Kvarner i sada idemo s puno više samopouzdanja u naredne dvoboje. Ništa nije gotovo, ali ova momčad zaslužuje poštovanje i treba je podržati do samog kraja.

Damir Rajković, Škrljevo:
– Čestitam Alkaru na pobjedi. Znali smo da nas u Sinju očekuje paklena atmosfera i znali smo da će Alkar biti bolji nego u prijašnjim susretima. Mene jedino žalosti što nismo prelomili u nekim trenutcima, nakon čega se ušlo u neizvjesnu završnicu u kojoj je domaće nosila publika. Borba za opstanak će biti neizvjesna, dosta je do kraja i svatko tu svakog može pobijediti.