Košarkaški triler u Sinju, Alkar se vratio iz mrtvih i slavio protiv Jazina

Objavljeno: 11 studenoga, 2017
Alkar - Jazine

Silno važnu pobjedu ostvario je Alkar na domaćem parketu protiv Jazina, ali tek nakon nevjerojatnog povratka iz minusa od 15 koševa razlike koji je kulminirao triler završnicom u kojoj su Sinjani nošeni publikom došli do velike i vrijedne pobjede…

Alkar – Jazine Arbanasi 78:76 (19:19, 21:16, 12:32, 26:9)

Sinj – ŠSD Sinj. Gledatelja: 700
Suci: Siniša Herceg (Zabok), Tomislav Prpić (Zagreb), Mario Goleš (Šibenik)

Alkar: Svalina (17), Modrić, Proleta (2), Booth (4), Graf (25), Vuko (9), Bilandžić, Bašić, Šarac (1), Radoš (13), Vučić (7).

Jazine Arbanasi: Sarajlija (17), Gulam, Butorac (15), Bučaj, Škara, Ivanov, Zrnić (14), Dražović (13), Fodor (6), Woods (11).

S dosta izmjena u vodstvu i bez osobitog intenziteta, pogotovo u obrambenom dijelu, igralo se kroz prvih deset minuta, a bez pobjednika je i okončan taj period igre. Obje momčadi imale su svojih dobrih perioda, Sinjane je vukao Radoš, a gosti su uspješno gađali za tri poena.

Zadrani su se u 13. minuti odvojili na plus šest, ali Alkar je na krilima Grafa i Svaline odgovorio te ponovno utakmicu odveo u egal. Krajem druge četvrtine američki razigravač u sinjskim redovima preuzeo je stvar u svoje ruke i nakon izborenog namjernog prekršaja i realiziranih bacanja, u nastavku iste akcije pogodio i tricu te time Alkaru omogućio prednost od pet koševa, koliko je bilo i nakon prvog dijela (40:35).

Jazine su iskoristile katastrofalan ulazak Alkara u drugi dio i serijom 9-0 potpuno preokrenule na svoju stranu. Nakon nove serije koševa nepogrešive gostujuće momčadi domaćini su upisali i minus od čak 14 koševa, da bi se potom vratili ispod deset, ali tek nakratko jer su gosti ponovno pobjegli do 15 koševa viška pred završnih deset minuta (52:67). Bila je to gotovo pa riješena utakmica, teško da je itko vjerovao u povratak Alkara, no tada je krenula potpuna ludnica.

Serijom od sedam koševa na otvaranju posljednje četvrtine Alkar je probudio nadu u povratak, neosporno se vidjela velika želja i malo po malo Sinjani su došli do svega četiri koša manjka (67:71). Minutu i 15 do kraja Graf je pogođenim bacanjima smanjio na samo minus dva, a odmah potom Svalina pod košem ukrao loptu i zabio za izjednačenje, da bi opet Graf, 30 sekundi prije kraja, nakon obranjenog napada gostiju položio i za vodstvo te potpunu euforiju na tribinama. Gosti se tog šoka nisu oporavili i velika fešta na tribinama i parketu je mogla početi.

Trener Alkara Domagoj Kujundžić:

“Mora se priznati da smo se na kraju sretno i spretno dokopali pobjede. Čestitam svojim igračima na prikazanom, na borbenosti i zalaganju, pogotovo nakon onog velikog zaostatka. Nije bilo lako, ali treća četvrtina mogla je biti kobna, no na sreću u četvrtoj smo ulaskom Bootha dobili na agresivnosti i potom se otvorilo u šuterskom dijelu, gdje su svi dali svoj obol.”