Lepušina i Auto Labinko u finalu sinjskog Božićno-novogodišnjeg malonogometnog turnira

Objavljeno: 5 siječnja, 2018
mali-balun-4

Večeras su u sinjskoj sportskoj dvorani odigrani polufinalni susreti 36. Božićno-novogodišnjeg tunira. Finale su izborile momčadi Lepušine i Auto Labinka…

Nešto više od 100-tinjak gledatelja moglo je uživati u dvije neizvjesne i vrlo dobre utakmice u kojima su sve opcije bile otvorene do posljednjih sekunda.

LEPUŠINA – AZRA 1986 INEL 2:0 (1:0)

U prvom dvoboju, u kojem su snage odmjerile momčadi Lepušine i Azre 1986 Inel, prvospomenuta momčad slavila je rezultatom 2:0. Lepušina je povela već nakon nepune dvije minute igre golom Ivora Šuljića koji je ostao nečuvan na drugoj vratnici, a da u samom uvodu Azra ne potone pobrinuo se sjajni vratar Matić koji je bio nesavladiv.

Azra se nakon početnog šoka pribrala i do odmora imala je četiri čiste zicer šanse, ali u pravilu su ti udarci završavali izvan okvira gola i ravno u vratara. Imala je Azra u nastavku još nekoliko odličnih prilika, ali realizacija je ovaj put zakazala. U posljednjoj sekundi ponovno je Šuljić pogodio, ali u prazna vrata nakon što je Azra sve karte bacila u napad.

TOLO TRADE – AUTO LABINKO 3:4 (0:0, 2:2)

Drugo polufinale ponudilo je taktički dosta drugačiju utakmicu. U prvom dijelu obje momčadi primarno su pazile da ne prime zgoditak i dosta manje pažnje posvetile su napadačkim opcijama. No, zato se otvorilo u drugom dijelu.

Prvi su do gola došli igrači Tolo tradea, zabio je Goreta iz gužve u 22. minuti, a samo tri minute poslije za Auto Labinko pogađa Barać odmjerenim udarcem u bliži kut. U 33. minuti prekrasnim volej udarcem Barać pogađa za potpuni preokret, da bi u 36. golom Juretića Tolo trade došao do 2:2, nakon čega golova više nije bilo pa se pristupilo izvođenju penala.

Za Tolo trade Ramadža je pogodio za 3:2, Maretiću iz Auto Labinka potom vratar brani, ali na drugoj strani griješi i Goreta koji pogađa stativu. Tada je na red došao Grčić i pogodio za 3:3, da bi potom udarac Juretića vratar Auto Labinka Buzov obranio i time svom voditelju Borisu Radanoviću ponudio priliku da svoju momčad odvede u finale. Ovaj je to i učinio odmjerenim udarcem, kojeg vratar Tolo tradea nije uspio pročitati.

Finale se najvjerojatnije igra u nedjelju, ali o tome će se više znati tek sutra navečer.