Hrvace-ZmajB

Ne pretjerano dobar i uspješan vikend je iza Hrvaca i Junaka koji su propustili uzeti puno više od tek boda kojeg je u Hrvacama ostavio Zmaj iz Blata…

HRVACE – ZMAJ (B) 1:1

Pod vodstvom novog trenera Drage Čelića Hrvace su dočekale Zmaj iz Blata, nadajući se punom plijenu do kojeg ipak nisu došle. Imale su Hrvace veliki broj prigoda, ali realizacija je po tko zna koji put ove sezone zakazala.

Crni su u 21. minuti, nakon što je nepropisno srušen Borozan, imale priliku povesti iz jedanaesterca, ali udarac Marunice završio je na vratnici. Gosti su tada ostali s igračem manje, čvrsto se branili, a onda u 53. minuti iznenadili kada je Pedišić pogodio za njihovo vodstvo od 0:1.

Hrvace su se nakon toga pribrale, zaigrale još bolje i u 65. minuti lijepim golom Stipanovića, inače i najboljeg pojedinca na utakmici, došle do poravnanja. Mogli su domaći i do punog plijena, imali nekoliko izglednih prilika, ali prije svih Borozan je propustio biti junakom. Hrvacama je ovo bio 19. bod, dovoljno za visoku 5. poziciju.

JADRAN (KS) – JUNAK 3:1

Gostovanje sinjskih Plavih u Sućurcu nikako se ne može nazvati dobrim, pogotovo što je poraz od 3:1 stigao nakon njihovog vodstva. Ovim porazom momčad Deana Računice pala je na 11. mjesto, što ne ostavlja baš sjajan dojam, pogotovo kada se uzme u obzir da su prije kolo-dva bili pred vratima samog vrha.

Junak je odlično otvorio, nametnuo se i bio bolji suparnik, a nagrada za pristup stigla je u 21. minuti kada je Bajić pogodio za 0:1. Mogao je Junak na odmor odnijeti i konkretniju prednost, ali nedostajalo je i njima malo više dobrih ideja pred suparničkim kaznenim prostorom.

U nastavku susreta Jadran je zagospodario terenom, već u 49. minuti stigao do poravnanja, da bi potom s dva gola Kapitanović stavio “točku na i” i svojoj momčadi osigurao mirniji nastavak prvenstva.