Na oproštaju od sezone Alkar uvjerljivo poražen u Zadru

Objavljeno: 23 travnja, 2017
alkar-zadar

Težak poraz je doživio Alkara na gostovanju u Zadru. Lako je to moglo biti i gore od konačnih 34 razlike, pogotovo ako se pogleda nevjerojatan rezultat nakon prvih deset minuta igre…

Zadar – Alkar 101:67 (42:9, 19:14, 21:17, 19:27)

Zadar – Dvorana Krešimir Ćosić.
Gledatelja: 1500
Suci: Prpić, Palavra, Marunica.

ZADAR: Vladović (13), Jelenković (12), Krajina (6), Georgiev (8), Jurica (9), Špaleta (8), Brzoja (4), Marinković (9), Barać (3), Ramljak (8), Kovačevič (11), Mazalin (10).

ALKAR: Boban (5), Svalina (2), Modrić (7), Dominović (11), Šimunović, Vrkić (8), Gaurina (15), Bilandžić, Jurela, Šarac, H.Vučić (11), K.Vučić (8).

Iako se unaprijed znalo da gostovanje u Zadru neće biti ugodan izlet, pogotovo kada se pogleda sjajna zadarska forma koju momčad pokazuje od ustoličenja Aramisa Naglića, sam početak utakmice i prikazano u prvoj četvriti bilo je ispod svakog kriterija.

Naime, domaćini su spomenuti period igre zaključili s nevjerojatnih 33 razlike, rezultatom 42:9, čime su svojim gostima jasno dali do znanja kolika je razlika u kvaliteti. Lakoća igre kod domaćih bila je miljama daleko od onog što su prikazali igrači Damira Milačića i već je tada bilo jasno da će konačna razlika biti isključivo plod volje domaćih igrača.

Zadrani su, očekivano nakon uvodnog “gaženja”, usporili ritam, ne želeći baš do kraja poniziti svoje kolege s druge strane parketa. Rezultat se do odlaska na poluvrijeme, istina, povećao za novih pet koševa pa su momčadi na odmor otišle rezultatom 62:24. Izuzetno ružno poluvrijeme za gledanje iz bilo čije perspektive, igra mačke i miša, bez ikakve draži.

Zadrani su u nastavku očigledno odlučili potpuno dignuti nogu s gasa, dozvolivši Alkaru da se barem malo i barem prividno vrati u život i zaustavi propadanje. Domaći su u konačnici slavili s 34 razlike, rezultatom 101:67.

Bila je ovo i posljednja utakmica Damira Milačića na klupi Alkara. Nimalo ugodan oproštaj, ali ovih 40 minuta bili su presjek cijele sezone, prožete nemoći, nekonkurentnosti i manjka kvalitete.