Nova katastrofa Alkara, Milačić zaradio isključenje

Objavljeno: 25 veljače, 2017
Milačić Alkar

Nova katastrofalna predstava Alkara rezultirala je novim uvjerljivim porazom, ovog puta na gostovanju kod Gorice koja je usto nadoknadila i međusobnu razliku i time napravila veliki korak prema opstanku. Vrhunac večeri, u ne tako pozitivnom kontekstu, bilo je isključenje trenera Damira Milačića, nakon čega je uslijedio potpuni krah…

Gorica – Alkar 94:67 (22:14, 22:18, 36:16, 14:19)

Velika Gorica – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 300
Suci: Denis Hadžić (Pula), Goran Terlević (Rijeka), Alan Blašković (Križevci)

Gorica: Jukić, Šutalo (12), Petrović (16), Mašić (26), Vrbica (5), Tomić, McDonald (11), Felix (15), Osolnik (1), Prgomet (8).

Alkar: Svalina (2), Modrić (6), Dominović (3), Vrkić (15), Gaurina (4), Bilandžić (5), Jurela, Šarac (5), H. Vučić (25), K. Vučić (2).

Uvodnih nekoliko minuta obostrano je proteklo bez prevelikog intenziteta u obrani, a koševi su padali kao na traci. Alkar je doduše bio u zaostatku od tri do pet koševa, no od šeste minute sinjska momčad upala je u crnu rupu i do kraja prve četvrtine više nije zabila niti jedan, što su domaćini iskoristili za vodstvo od 22:14.

Pokazalo se, bio je to samo početak pada momčadi Damira Milačića. Vrlo brzo je domaćin je otišao na dvocifrenu prednost, a iako je Alkar u jednom trenutku vratio do minus šest, jednako je brzo potonuo do minus 15, koliko je bilo u 18. minuti, dok je na odmor Gorica otišla s nešto manjom prednošću, točnije 44:32.

Jednako se nastavilo i nakon povratka iz svlačionica, ponovno je domaćin postepeno dizao svoju prednost, a potpuni raspad sistema nastupio je sredinom trećeg perioda nakon tehničke pa potom i isključenja trenera Milačića, kada je domaćin pobjegao na ogromnih 26 razlike. Tada je pao u vodu i drugi cilj, ako kao prvi uzmemo pobjedu, jer je Gorica debelo premašila potrebnih plus 18 kako bi bila bolja u međusobnom učinku.

Nažalost domaćin se na tome nije zaustavio, nastavio je trpati iz svih pozicija, sve do 36 koševa razlike koliko je semafor pokazao u 36. minuti (93:57). Tek u samoj završnici Alkar je uspio malo ublažiti poraz, za razliku od dojma koji se ničim ne može izbrisati. Veliki ispit imat će sinjski košarkaši u sljedećem kolu protiv Škrljeva i to je utakmica koja će kazati sve.