Nova pobjeda Alkara, Hermes “izgorio” u trećoj četvrtini

Objavljeno: 13 listopada, 2018

Nova odlična predstava Alkara rezultirala je drugom pobjedom, ovog puta protiv Hermes Analitike i bez drame koju smo gledali u prvom kolu protiv Zaboka. Ključnom se pokazala treća četvrtina koju je Alkar zaključio u svoju korist s 14 razlike…

Alkar – Hermes Analitica 96:82 (22:18, 27:25, 33:19, 14:20)

Sinj – SŠD Sinj. Gledatelja: 800
Suci: Siniša Herceg (Zabok), Nikola Perlić (V. Gorica), Leo Roglić (Split)

Alkar: Brown (21), Jurela, Boban, Modrić, Šimunović-Erpušina, Markulin (18), Marić, Šipić (18), Žaper (2), Kanaet (9), Vučić (23), Elez (5).

Hermes Analitica: Vladović (25), Kordić, Rogić (15), Samac (6), Svoboda (4), Garafolić (12), Vlaić (6), Mileković (5), Krapić (9), Češkić.

Alkar je odlično otvorio, izuzetno pokretljiva obrana nije gostima ostavljala prostora za otvorene šuteve, ali zato se punio koš na suprotnoj strani sve do visokih 17:4, koliko je bilo u sedmoj minuti. Tada je kod Hermesa stvar u svoje ruke uzeo Vladović koji pogađa sedam vezanih koševa, dva je usto dodao i Rogić, za seriju od 9-0 i povratak u utakmicu. Tricom je Kanaet prekinuo post, ali nakon uvodnih deset minuta tek su četiri koša bila na strani sinjske momčadi.

Alkar je odbio taj nalet Hermesa, ponovno se odvojio na desetak koševa prednosti, dugo ga održavao, da bi u 18 minuti brojao plus 13. No, tada ponovno upada u seriju loših odluka, obrana se totalno pogubila i serijom od okruglih 10-0 gosti su došli na svega minus tri. Imali su i napad da dodatno smanje, a nakon što su promašili za tri lopta je došla do Markulina koji sa zvukom sirene pogađa s centra za 49:43.

Jednako kao i prve dvije četvrtine Alkar je odlično otvorio, ponovno pobjegao na desetak koševa prednosti, odlično je funkcionirala unutarnja sinjska linija Vučić-Šipić, Kanaet je rudario u obrani, a kad su se njima pridodali Brown i Markulin, gostima nije bilo spasa. Vrlo brzo semafor je pokazao ogromnih plus 20, prednost s kojom je sinjska momčad ušla u završnih deset minuta.

Iako su se gosti trudili Alkar nije dozvolio iznenađenje i rutinirano je obranio visoku prednost, uz nekoliko minuta i za mlade snage sinjske košarke. Ovom pobjedom, barem na jedan dan, Alkar je preuzeo prvo mjesto na tablici. Sljedeću utakmicu Alkar će odigrati u Zagrebu protiv Cedevite, prema sadašnjem rasporedu u drugi ponedjeljak.

Ova utakmica je, kako smo i najavili, imala i humanitarni karakter. Naime, umjesto prodaje ulaznica Uprava kluba se odlučila ponuditi besplatan ulaz, ali uz mogućnost dobrovoljne donacije za Josipa Santa, sinjskog vatrogasca koji je ozlijedio oko tijekom jedne intervencije i kojem je potrebna operacija. Ukupno je prikupljeno 8600 kuna, što je gotovo dvostruko više od prosječnog utrška.

Statistiku utakmice možete pogledati na ovom linku.